Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje sportininkai įrodinėjo, kad diabetas – ne kliūtis

Marijampolėje sportininkai įrodinėjo, kad diabetas – ne kliūtis

Marijampolės profesinio rengimo centro sporto salėje rugsėjo 3-ąją vyko jau penktosios respublikinės sporto varžybos „Cukrinis diabetas – ne kliūtis sportuoti“, kuriose 65 dalyviai iš 8-ių Lietuvos rajonų patys sau ir kitiems įrodinėjo, kad ši lėtinė liga negali užkirsti kelio sergančiajam judėti ir džiaugtis kitų draugija. Šalies diabeto klubų nariai iš Plungės, Jonavos, Šakių, Vilkaviškio, Rokiškio, Kauno, Mažeikių ir Marijampolės, iš viso 12-a komandų, varžėsi Bočios, smiginio, baudų metimo ir judriosios estafetės rungtyse. Šiemet taikliausi Bočios rungtyje buvo rokiškėnai, antri – jonaviškiai, trečia – Marijampolės klubo „Diabetas ABC“ komanda. Šį rungtis nulėmė, kad kitais metais varžybos vyks Rokiškyje.

Jau trečią kartą varžybos organizuojamos Sūduvos sostinėje. Tokią garbę ir atsakomybę Marijampolės klubas „Diabetas ABC“ pelnė trejus metus iš eilės laimėjęs simbolinę Bočios rungtį. „Noriu padėkoti Marijampolės savivaldybės Sporto skyriui ir ypač savivaldybės tarybos nariui, sunkiosios atletikos treneriui Alvydui Kirkliauskui, be kurio patirties ir pagalbos nebūtume taip sklandžiai surengę varžybų“, – sakė klubo „Diabetas ABC“ pirmininkė Genovaitė Naidzinavičienė. Šįkart varžybų dalyviai sulaukė gausaus svečių būrio. Prieš pradedant varžytis juos pasveikino LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius, mero pavaduotoja Irena Lunskienė, Sporto skyriaus vedėjas Vytautas Papečkys, LDA prezidentė Vida Augustinienė. Nors tą pačią dieną Marijampolės sporto centre „Sūduva“ vyko tradicinis galiūnų turnyras, kurio pagrindinis organizatorius yra A. Kirkliauskas, jis rado laiko susitikti ir su šių sporto varžybų dalyviais bei pakviesti juos visus į popietę pradėtą 24-ąjį tarptautinį galiūnų turnyrą.

Varžybos prasidėjo nuotaikingomis neįgaliųjų ansamblio „Girnos “(vad. Gintaras Difartas) melodijomis. Vėliau dalyvių laukė sporto rungtys. Smiginio rungtyje tarp moterų taikliausia buvo L. Baranauskienė iš Šakių, tarp vyrų – marijampolietis E. Kuliešius. Baudų metimo rungtis geriausiai sekėsi: tarp moterų B. Jančaitienei (Šakiai), tarp vyrų – V. Jablonskiui (Vilkaviškis). Judriojoje estafetėje 1 vieta atiteko Plungės sportininkams, 2-oji iškeliavo į Šakius, o 3-oji – į Rokiškį. Kadangi Bočios rungtyje nenugalimi buvo Rokiškio sportininkai, kitais metais sporto varžybas visos šalies diabeto klubų sportininkams organizuos jie.

Bočios ir judriosios estafetės laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, kitų rungčių nugalėtojai – diplomais ir medaliais. Varžyboms teisėjavo Tomas Kiveris (Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubas „Siekis”) ir jo sudaryta teisėjų komanda.

Varžybas rėmė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Marijampolės savivaldybė.

Marijampolės klubas „Diabetas ABC“ dėkingas už pagalbą ir paramą Marijampolės profesinio rengimo centrui, UAB ,,Mantinga“, UAB „Šaluva“, UAB „Interlux”, UAB „Abovita”, UAB „Microlife”.

Viešųjų ryšių tarnyba

Organizatorių nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE