Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – vienintelis baltarusių šokių ansamblio „Suzorye“ koncertas!

Marijampolėje – vienintelis baltarusių šokių ansamblio „Suzorye“ koncertas!

Marijampolės kultūros centre liepos 18 d. 18 val. vyks susigiminiavusio su Marijampolės savivaldybe Soligorsko miesto (Baltarusija, Minsko sr.) kultūros rūmų šokių ansamblio „Suzorye“ (Сузор’е) koncertas. Kolektyvas vyksta iš gastrolių Ukrainoje, Lenkijoje ir, žinoma, negali aplenkti su jų miestu oficialią partnerystės sutartį turinčios Marijampolės – dovanoja vienintelį koncertą mūsų miestui.

Soligorsko kultūros rūmų šokių ansamblis „Suzorye“ yra nusipelnęs Baltarusijos Respublikos mėgėjų kolektyvas. Jis buvo įkurtas 1999 m rugsėjo mėnesį, kolektyvo vadovas – Vadimas Matantsevas. Šokių ansamblis saugo ir puoselėja Baltarusijos tradicinį meną kaip didžiausią vertybę. Kolektyvo repertuarą sudaro apeiginiai, istoriniai, folkloriniai ir tradiciniai šokiai bei dainos iš skirtingų Baltarusijos regionų. Šiuo metu kolektyve šoka vaikai, jaunimas ir suaugusieji, dalyvių amžius svyruoja nuo 3 iki 70 metų. „Visada įdomu ir prasminga pažinti susigiminiavusio miesto žmones, jų kultūrą, užmegzti kontaktus tarp kolegų“, – sako Marijampolės savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakaravičienė ir kviečia apsilankyti nemokamame kaimynų meno koncerte.

Ansamblis gerai žinomas žiūrovams ne tik Soligorsko mieste, bet ir už jo ribų. Kolektyvas nuolat tampa nugalėtoju ir „Grand Prix“ laimėtoju tarptautiniuose folkloro festivaliuose. Plati šokių ansamblio „Suzorye“ ir gastrolių geografija. Kolektyvui plojo Rusijos, Ukrainos, Tatarstano, Lenkijos, Ispanijos, Bulgarijos, Kazachstano, Čekijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos, Belgijos žiūrovai.

Marijampolėje kolektyvo nariai, daugiau kaip keturiasdešimt atlikėjų, praleis vieną dieną. Čia jie ne tik koncertuos, bendraus su vietos žmonėmis, bet ir pasidairys po Marijampolės kultūros centrą, miesto erdves.

2008 m. pasirašytoje Marijampolės savivaldybės ir Soligorsko rajono bendradarbiavimo sutartyje tarp kitų veiklos sričių numatyti ir apsikeitimai meno kolektyvais.

Viešų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE