Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolės „Draugystės“ bibliotekai – kūrybiškiausios bibliotekos nominacija

Marijampolės „Draugystės“ bibliotekai – kūrybiškiausios bibliotekos nominacija

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos „Draugystės“ padalinys Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos konkurso Viešųjų bibliotekų padalinių (filialų) kategorijoje apdovanotas Kūrybiškiausios bibliotekos nominacija.

„Draugystės“ biblioteka – moderni biblioteka visai šeimai, kurioje įgyvendinama daug kūrybiškų projektų ir vyksta įvairių įdomių renginių: vaikai ir suaugusieji kviečiami į kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus, susitikimus, rengiami mokymai, užsiėmimai ir įdomios veiklos, kuriuose dalyvauja visa šeima.

Kūrybiškiausios bibliotekos apdovanojimas skirtas už kūrybingai 2019 metais įgyvendintą projektą „Mažasis menų inkubatorius bibliotekoje“.

Projekto metu bibliotekoje buvo organizuota tarptautinė meno rezidencija: vyko seminarai ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose patirtimi dalijosi du profesionalūs menininkai: iliustratorė ir knygų kūrėja Marie Muravski (Rusija) bei iliustratorius, knygų vaikams autorius, animatorius, komiksų kūrėjas Martiņš Zutis (Latvija). Menininkas Martiņš ne tik vedė užsiėmimus kūrybinėse dirbtuvėse, bet ir įkūrė mažiausią Marijampolėje meno galeriją Draugystės padalinio žaidimų namelyje.

Projekte dalyvavęs menininkas Arminas Raugevičius sukūrė interaktyvų sienų piešinį, kuris ryškiai šviečia ir kviečia pasigrožėti ir dieną, ir naktį.

 Projektas „Mažasis menų inkubatorius bibliotekoje“ lėmė, kad šioje bibliotekoje, greta kitų kūrybiškai vykdomų veiklų, buvo daugiau meno, o sukurtos meniškos erdvės ir piešiniai skatins bibliotekos lankytojų kūrybiškumą.

2014 metais „Draugystės“ bibliotekai respublikiniame bibliotekų „Metų nominacijos” konkurse buvo skirta Netradicinės bibliotekos nominacija. Šis įvertinimas už 2014 m. sėkmingai įgyvendintą projektą „Bendradarbiavimas kuriant biblioteką šeimai“. Šio projekto metu buvo sukurta modernizuota biblioteka, teikianti paslaugas visai šeimai. Bibliotekoje veikia abonementas, mediateka, informacinių ir komunikacinių technologijų ir užsiėmimų zonos, skirtos saviraiškos projektams įgyvendinti ir kūrybiniams bei meniniams gebėjimams demonstruoti, susitikimų ir žaidimų erdvės, kurie kurios įrengtos atsižvelgiant į skaitytojų amžiaus grupes bei specialiuosius poreikius.

Marijampolės Petro Kriaučiūno biblioteka, pasitinkanti 100-ąjį įkūrimo jubiliejų, nuolat aktyvindama ir prisidėdama prie padalinių ir skyrių veiklos, siekia sudaryti kuo geresnes sąlygas lankytojams naudotis teikiamomis paslaugomis, turiningam laisvalaikio praleidimui, taip pat skatina dalyvauti įvairiuose projektuose ir prisideda prie jų įgyvendinimo.

Gaunami apdovanojimai yra puikus nuoseklaus ir kūrybingo darbo bei inovatyvios ir patrauklios veiklos, kuri įgyvendinama kartu su socialiniais partneriais ir bičiuliais, įvertinimas.

Belaukiant gražiausių metų švenčių, „Draugystės“ biblioteka kviečia pasigrožėti Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ organizuota respublikinė ugdymo įstaigų kūrybinių darbų paroda „Betliejaus žvaigždės pasaka“, kuri eksponuojama languose.

Virtualia paroda, skirta Advento laikotarpiui, kurioje pristatomos 205 skaitmeninės fotografijos, iš 67 Lietuvos švietimo įstaigų, galite pasigrožėti „Facebook“ paskyroje

https://www.facebook.com/draugystes.biblioteka/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE