Pagrindinis > Dėmesio! > Vilkaviškio vyskupo kalėdinis laiškas

Vilkaviškio vyskupo kalėdinis laiškas

Mielieji,

kaip ir kasmet, laukiame šventų Kalėdų, tačiau šiais metais Jėzaus Gimimą pasitinkame kiek kitaip. Šiemet mažiau prieššventinio šurmulio, susitikimų bei renginių. Patiriame ir apribojimų kasdieniame gyvenime. Taip pat ir bažnyčiose nejaučiame įprasto šventiškumo: negalime kartu švęsti Kristaus Gimimo iškilmės ir jos išvakarių.

Toks pasikeitimas nelauktai tampa gera proga pamąstyti, taip pat ir pasikalbėti artimų žmonių rate apie pačią Kalėdų šventę, ką ji mums reiškia, kuo ji svarbi.

Ankstesniais amžiais nebuvo nei šviečiančių girliandų, nei tokio, kaip mūsų laikais, prekybinio šurmulio, nei šiandienės dovanų gausos. Tačiau Kalėdų šventimas gal net labiau nei mūsų dienomis kėlė žmonių dvasią suartindamas dangų ir žemę.

Kartais ši viena didžiausių ir svarbiausių metuose liturginių iškilmių pavadinama Jėzaus gimtadieniu. Nors tai ir gražus šių dienų kultūrai būdingas apibūdinimas, vis dėlto, nusakant Kalėdų įvykį, jis nepakankamas. Jėzaus Gimimo slėpinys apreiškia daug daugiau nei kasmetė gimtadienio šventė.

Žmogaus gimtadienis yra iš Kūrėjo gauto gyvenimo sukakties, kartais jubiliejinės, paminėjimas. O švęsdami Kalėdas minime paties gyvybės Davėjo atėjimą mūsų gelbėti. Tai epochinis įvykis visai žmonijai. Nuo jo netgi skaičiuojame kalendorinius metus. Jėzaus gimimas yra didžio dieviško žmonijos atpirkimo plano dalis. Be Kalėdų įvykio nebūtų Atpirkimo.

Taip pat dera prisiminti, kad Kalėdos, nors pasižymi būdingais išoriniais atributais bei ilgaamžėmis šventimo tradicijomis, visų pirma yra dvasinė šventė, įvykstanti kiekvieno žmogaus širdyje. Kalėdos pakylėja kiekvieno tikinčio žmogaus sielą ir leidžia prisiliesti prie dieviškos meilės stebuklo.

Kalėdų šventės simbolika atskleidžia mums ir kitas prasmes. Tarp kalėdinių papuošimų dažnai aptinkame Evangelijoje minimą Betliejaus žvaigždę. Tai ir kelrodė žvaigždė, taip pat ir šviesos simbolis. Kalėdų dienos Evangelija Jėzaus atėjimą taip nusako: „Buvo tikroji šviesa,]kuri apšviečia kiekvieną žmogų, ir ji atėjo į šį pasaulį“ (Jn 1, 9).Taigi Viešpaties užgimimas reiškia amžinojo gyvenimo, dangiškos šviesos sušvitimą žemiškame mūsų gyvenime. Ši šviesa liudija Dievo gerumą žmogui, o kartu nurodo kryptį, ko gyvenime siekti: nesibaigiančios amžinojo gyvenimo bendrystės Dievo ir artimo meilėje.

Taip pat šv. Kalėdos mus skatina iš Dievo ateinantį gėrį, meilę skleisti savo gyvenimo aplinkoje. Pasilenkti prie kiekvieno silpno, vargstančio, kenčiančio žmogaus su palankumu jam, su troškimu padėti.

Tegul šiemet kitaip švenčiamos Kalėdos padeda geriau perprasti jų svarbą mums, labiau pažinti Dievo gerumą žmogui.

Nuoširdžiausiai visus sveikinu ir šv. Kalėdų proga linkiu, kad jūsų namus bei širdis nušviestų iš aukštybių mus pasiekianti šviesa ir kad jos nenustelbtų trumpiausių metuose dienų ir mūsų patiriamų iššūkių prieblanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE