Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Marijampolės jaunimo projektas pripažintas geriausiu Lietuvoje

Marijampolės jaunimo projektas pripažintas geriausiu Lietuvoje

Šią savaitę Marijampolės miestą pasiekė nuostabi žinia: vienas didžiausių iki šiol regione vykusių jaunimo projektų „Mano balsas svarbus: Europos jaunųjų piliečių iniciatyva“, dalinai finansuotas programos „Veiklus jaunimas“ ir įgyvendintas VšĮ „Sveikatingumo idėjos“, pripažintas geriausiu nacionaliniu projektu Karolio Didžiojo jaunimo premijos atrankoje. Iš viso buvo vertinama net 14 įvairių bei labai įdomių jaunimo projektų, tarp kurių yra ir visiems gerai žinomos nacionalinės jaunimo iniciatyvos kaip „Man ne dzin“ (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba) ar „Žinau, ką renku“ (viešoji įstaiga „Europos namai“), tačiau nacionalinė komisija atrinko ir daugiausiai balų skyrė būtent marijampoliečiams.

Nacionalinę Karolio Didžiojo jaunimo premijos atranką vykdė speciali komisija, kurią sudarė europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Valentinas Mazuronis bei jaunimo organizacijos ,,Sėkmės mokykla” atstovas Šarūnas Dignaitis. Antrasis tarptautinis konkurso etapas vyks Acheno mieste, Vokietijoje, gegužės 11-14 dienomis, jame viešąją įstaigą „Sveikatingumo idėjos“ atstovaus projektų vadovas Vladas Polevičius, kur dėl Karolio Didžiojo premijos jo vadovaujamas projektas „Mano balsas svarbus: Europos jaunųjų piliečių iniciatyva“ varžysis su 27 kitais jaunimo projektais iš kiekvienos Europos Sąjungos valstybės.

„Sakoma, kad patys geriausi ir mieliausi dalykai nutinka visiškai netikėtai, tada, kai mažiausiai apie tai galvoji ir lauki. Taip praėjusią savaitę pasijautė mūsų komanda, kai buvo paskelbtas Karolio Didžiojo jaunimo premijos geriausias projektas Lietuvoje. Ši žinia tik įrodo, kad einame teisingu keliu ir mūsų darbai yra matomi bei vertinami“, – džiaugėsi viešosios įstaigos „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis.

Projekto tikslas buvo Rytų Europos valstybių jaunimą supažindinti su Europos piliečių iniciatyvos galimybe, kai įgyvendinant atitinkamus žingsnius galima savo siūlymus ar iniciatyvas tiesiogiai teikti  Europos Komisijos svarstymui. Veiklose dalyvavo įvairių amžiaus grupių jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, kurie viso projekto metu diskutavo su politikais, aktyviais visuomenės veikėjais ir verslo atstovais apie jaunų žmonių galimybes, jų nuomonės svarumą bei potencialias sritis, kur jaunimas galėtų stipriau reikšti savo nuomonę.

„Džiaugiuosi, kad projektas buvo taip puikiai įvertintas, nors nacionaliniu mastu gal ir nėra taip gerai žinomas. Tokie pripažinimai ir nominacijos tik dar labiau motyvuoja galvoti apie naujų ir inovatyvių galimybių jaunimui plėtojimą bei įgyvendinimą. Mūsų komandos tikslai, gerinant jaunimo situaciją Marijampolės regione, yra ambicingi“, – mintimis dalijosi projekto vadovas Vladas Polevičius.

Projektui artėjant pabaigos link tarptautinio susitikimo metu jaunuoliai jau buvo išdiskutavę galimas Europos piliečių iniciatyvos temas, kurios yra aktualios jauniems žmonėms. Visa informacija apie šias temas, Europos piliečių iniciatyvą bei šį projektą yra surinkta ir glaustai pateikta informaciniame buklete, kuris yra parengtas  net 5 kalbomis: lietuvių, anglų, latvių, estų ir lenkų.

Daugiau informacijos apie jaunimo demokratiškumo projektą „Mano balsas svarbus: Europos jaunųjų piliečių iniciatyva“ galite rasti internetiniame puslapyje www.myvoicematters.lt.

Ramona ŠILERYTĖ

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE