Pagrindinis > Regione > Kultūra > Ebru meno magiją išbandė ir marijampoliečiai

Ebru meno magiją išbandė ir marijampoliečiai

Per Lietuvą keliaujantis socialinio projekto „Ebru meno – tapymo ant vandens“ turas neaplenkė ir Marijampolės. Šiuos išskirtinius tapymo ant vandens užsiėmimus savo artėjančio 5 -ojo gimtadienio proga organizuoja VšĮ „Meda Project“.

Marijampoliečiai buvo pakviesti ne tik išbandyti unikalų tapybos ant vandens paveikslo kūrimo procesą, bet ir pajusti jo magišką galią. Šių edukacijų rengėjai įsitikinę, kad Ebru – ne tik įdomi tapymo ant vandens technika, bet ir meno terapija, kurioje galima įsitraukti į kūrybinį procesą, panirti į meditaciją ir visiškai atsipalaiduoti arba išlieti savo emocijas.

Tapymo ant vandens nemokamas edukacijas turo Marijampolėje metu organizatoriai dovanojo Astos Lopėčienės penkių vaikų šeimai, Marijampolės socialinės pagalbos centro Kartų namų vaikų socialinės globos padalinio ugdytinėms Audronei, Dovilei bei Viktorijai bei socialinei darbuotojai Daivai Mašalaitienei ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinio auklėtiniams Vytautui ir Gabrieliui bei vadovei Marijai Ražinskienei.

Ebru menas – tapymas ant vandens – gyvuoja daugiau nei 500 metų. Tai tapymo procesas, kurio metu piešinys specialiais dažais kuriamas ant jūros dumbliais sutirštinto vandens, po to jis perkeliamas ant popieriaus. Vandens paviršiuje teptukais paskirstomi dažai, sukuriamas vaizdas, vėliau ant piešinio dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus darbas.

VšĮ „Meda projekt“ direktorės Eglės Veršinienės, vedusios užsiėmimus Marijampolėje, įsitikinimu, Ebru meno išskirtinumas yra tas, kad čia susitinka trys stiprūs sielos gydytojai – vanduo, spalvos ir judesys. „Ebru unikalumas ir išskirtinumas yra tas, jog to paties pakartoti antrą kartą nebeįmanoma. Galutinį rezultatą pamatai tik perkėlus paveikslą ant popieriaus. Tačiau ypač svarbus pats procesas. Vanduo žmogų veikia raminamai, o abstraktūs, tarsi savaime gimstantys spalvoti kūriniai pašalina piešti nepratusiųjų nerimą suklysti. Tai viena iš pagrindinių sąlygų, leidžiančių šią techniką naudoti kaip terapiją įvairioms amžiaus grupėms. Tapymo ant vandens technika padeda palengvinti ugdymo, informacijos įsisavinimo ir bendravimo procesus, susikoncentruoti, išryškinti asmens teigiamas charakterio savybes, gabumus, veiklų dėka lengviau įveikiamos neigiamos emocijos,“ – teigia E. Veršinienė.

Daugiau apie Ebru – tapymą ant vandens ir net Ebru margučių kūrimą ant vandens – galite sužinoti puslapyje http://www.ebru.lt/

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Autorės nuotraukos.

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

2 komentarai(-ų) “Ebru meno magiją išbandė ir marijampoliečiai

  1. Ko gyvenime tik nesieme Egle ☺. Eile imoniu , kuriose nepadirbdavo . Nes mokejo kalbeti , bet igyvendinti savo kalbu nesugebedavo . Kuo ji nebuvo . Ir renginius organuzavo , ir pas meiluzi balduose dirbo☺. Dabar jau menas ant vandens ☺. Pazystant ja tik juokas ima . . .

  2. Ko gyvenime tik nesieme Egle ☺. Eile imoniu , kuriose nepadirbdavo . Nes mokejo kalbeti , bet igyvendinti savo kalbu nesugebedavo . Kuo ji nebuvo . Ir renginius organuzavo , ir pas meiluzi balduose dirbo☺. Dabar jau menas ant vandens ☺. Pazystant ja tik juokas ima . . .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE