Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės kolegijos studentų atstovybė atšventė veiklos 20-mečio jubiliejinę sukaktį

Marijampolės kolegijos studentų atstovybė atšventė veiklos 20-mečio jubiliejinę sukaktį

Marijampolės kolegijos studentų atstovybė atšventė  jaunatviškai solidų 20-tąjį gimtadienį. Prieš dvidešimt metų, kuomet susikūrus kolegijai pradėjo formuotis aukštosios mokyklos vidaus tvarkos taisyklės ir tradicijos, atsirado poreikis įteisinti studentijai atstovaujančią organizaciją. Buvo išrinktas pirmasis atstovybės prezidentas bei taryba, į MKSA gretas pradėjo burtis studentai, o 2002-ųjų metų gegužės 22-ąją dieną MKSA buvo įteisinta kaip juridinis asmuo. Laikui bėgant, Marijampolės kolegijos studentų atstovybė pradėjo bendrauti su Lietuvos studentų atstovybių sąjungą. Tuomet organizacija pradėjo stiprėti, jos nariai atstovavo studentus įvairiose kolegijos institucijose. Tai buvo svarbus žingsnis link savarankiškumo. Atsivėrė naujos perspektyvos, prasidėjo organizacijos dalyvavimas projektinėse veiklose, seminaruose, mokymuose. Studentai pradėjo organizuoti renginius ir iniciatyvas ne tik kolegijoje, bet ir mieste, atstovauti kolegiją nacionaliniu mastu. Taip prasidėjo ilgas, įdomus ir išbandymų bei įspūdžių kupinas MKSA istorijos kelias, kuris tęsiasi iki šių dienų.

Įgyvendindama Marijampolės savivaldybės finansuojamą projektą ,,Mes kartu siekiame aukštumų”, Marijampolės kolegijos studentų atstovybė surengė organizacijos 20-mečio šventę. Joje dalyvavo daug kviestinių svečių, Marijampolės kolegijos administracijos atstovų, buvusių, esamų ir gal net būsimų studentų. Vakaro metu prisiminta organizacijos istorija, stiprėjimo ir išbandymų laikotarpiai, džiaugtasi jau pasiektais rezultatais ir linkėta daug naujų atradimų bei iniciatyvų. Renginyje šilčiausius sveikinimo žodžius studentų atstovybei išsakė LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas, kolegijos Direktorė Alė Murauskienė, pirmasis MKSA prezidentas ir steigėjas, dabar einantis Kauno rajono savivaldybės tarybos nario pareigas Gintautas Krilavičius, Sūduvos regiono tarybos pirmininkas, Nemuno euroregiono Marijampolės biuro vadovas Gintaras Skamaročius, kultūros klubo ,,Aistuva” atstovas Šarūnas Sėjūnas ir kolegijos Alumni klubo atstovas Viktoras Krakys. MKSA prezidentė Vaida Vosyliūtė, sveikindama su švente, perdavė nuotraukų albumą ir palinkėjo MKSA nariams džiaugtis studentišku gyvenimu bei kaupti nepamirštamas akimirkas. Sveikinimo žodžiai privertė susimąstyti apie organizacijos ateitį ir suteikė motyvacijos stiprinti bei tobulinti MKSA veiklą.

Renginio organizatoriai nusprendė pasisemti žinių iš garsių bei brandžių asmenybių jaunystės prisiminimų. Vyko diskusija apie studijų laikotarpį, jo metu patirtus nuotykius ir sunkumus,  studentiško gyvenimo aktualijas seniau ir dabar.  Charizmatiškojo moderatoriaus ir vakaro vedėjo Alekso Bartkaus kalbinami diskusijos dalyviai atskleidė daug neįtikėtinų prisiminimų. Savo patirtimi dalinosi LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas, kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto dekanas Kęstutis Traškevičius bei Verslo ir technologijų fakulteto dekanas Vladas Beržanskis. Renginio svečiams buvo įdomu klausytis, kaip šie žmonės leido savo studentiškas dienas, į kokius judėjimus buvo įsitraukę ir kaip, jų manymu, keitėsi visuomenės požiūris į studentišką bendruomenę. Tai buvo puiki proga labiau pažinti autoritetingas asmenybes ir suvokti, kad garsūs žmonės savo kelią pradėjo būtent nuo aktyvaus ir įtraukaus studentiško gyvenimo, kurio metu išsiugdė gyvenimui reikalingas kompetencijas, sutiko svarbius žmones bei pradėjo savo karjeros kelią.

MKSA gimtadienio šventės proga nominacijomis buvo apdovanoti aktyviausi ir labiausiai pastebimi organizacijos nariai. Įteiktos tokios nominacijos, kaip ,,Metų atkaklumas“, ,,Metų atsakingumas“, ,,Metų dizainas“, ,,Metų balsas“, ,,Metų reklaminis veidas“, ,,Metų išmintis“ ir kitos, atspindinčios kiekvieno studentų atstovybės komandos nario būdo ir veiklos ypatybes, kurios leidžia būti aktyviu kolegijos bendruomenės nariu bei drąsiai išreikšti save visuomeninėje veikloje. MKSA nariai džiaugiasi, kad yra organizacijos dalis būtent šiuo laikotarpiu, kuomet minima jubiliejinė veiklos sukaktis. Renginio metu svečius džiugino Marijampolės kolegijos ,,Laisvosios muzikos” studijos vadovės Jurgitos Mikulionės atliekamos dainos, studentus su švente sveikino Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos atstovai: Laura Pečkauskaitė bei Luka Grigaitė su šokių kolektyvu. Tikimės, kad gimnazistai ir toliau dalyvaus studentiškuose renginiuose, o ateityje taps MKSA nariais.

Sūduvos regiono aukštosios mokyklos studentų atstovybės 20-mečio šventėje netrūko gerų emocijų, jaudulio, jaunatviškumo ir energijos. Renginį vainikavo Marijampolės kolegijos administracijos dovana – MKSA 20-mečio tortas. Organizacijos jubiliejus svarbus visai kolegijos bendruomenei, buvusiems, esamiems ir būsimiems studentams. Ši sukaktis įrodo, kad kolegijoje nuo pat įsikūrimo pradžios gyvuoja savo tradicijas bei įpročius turinti studentų organizacija, kurioje buriasi veržliūs, atkaklūs, tikslo siekiantys, ambicingi, iniciatyvūs ir kūrybingi studentijos atstovai.

Artėjant studijų metų pabaigai, susimąstome apie naujus komandos narius, kurie pakeis studijas kolegijoje baigiančius žmones. Savo komandoje laukiame pirmakursių ir tų, kurie jau studijuoja, norinčių tobulėti, atrasti ir išreikšti save kolegijoje bei už jos ribų, atrasti naujų turiningos veiklos galimybių, leidžiančių ,,išlieti pamatą“ siekiant karjeros aukštumų po studijų baigimo. Juk norint tapti pilnaverte ir visapusiškai išsilavinusia asmenybe, studijų metu labai svarbu ne tik pasisemti teorinių žinių, bet ir ugdyti asmenines bei profesines kompetencijas jaunimo organizacijų veiklose. Kiekvienas MKSA komandos narys papildo organizaciją naujomis idėjomis, kūrybinių išeičių pasiūlymais ir dar neatrastų iniciatyvų įgyvendinimais. Taigi, vieningai ir kryptingai siekdami aukštumų švęsime dar ne vieną MKSA jubiliejų!

Straipsnį parengė Marijampolės kolegijos studentų atstovybės prezidentė Vaida Vosyliūtė

Nuotraukų autorė – Marijampolės regioninio  STEAM atviros prieigos centro laborantė Indrė Difartaitė

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE