Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės mokiniai dovanojo šešis tūkstančius trispalvių apyrankių

Marijampolės mokiniai dovanojo šešis tūkstančius trispalvių apyrankių

Marijampolės savivaldybės mokyklos entuziastingai atsiliepė į Lietuvos jaunimo paskelbtą pilietinę akciją ,,Lietuvai ir man“, skirtą netradiciškai paminėti Kovo 11-osios jubiliejinę sukaktį. Net 21 švietimo įstaigos mokiniai kartu su mokytojais beveik 3 savaites pynė trispalves draugystės apyrankes, kuriomis papuošė specialią Gediminaičių stulpų konstrukciją Vilniaus nacionalinėje dailės galerijoje. Mokyklų atstovams Savivaldybės administracija skyrė specialų autobusą, kuriuo visą būrį moksleivių kovo 4 dieną į sostinę išlydėjo Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Valančius, švietimo darbuotojai. Marijampolės mokiniai į Vilnių išvežė daugiau kaip šešis tūkstančius rankų darbo trispalvių apyrankių.

   Artėjant Kovo 11-ajai Gediminaičių stulpų konstrukciją jau papuošė Rygiškių Jono, Sūduvos, Marijonų, Šv. Cecilijos ir Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijų, Rimanto Stankevičiaus, Petro Armino, Jono Totoraičio, Padovinio, Gudelių ir Želsvos pagrindinių mokyklų bei Mokolų mokyklos-darželio, Jaunimo mokyklos, Suaugusiųjų mokymo centro bei vaikų lopšelių-darželių ,,Šypsenėlė“, ,,Vaivorykštė“ ir ,,Nykštukas“ vaikų rankdarbiai. Marijampoliečiams, kartu su kitais šalies mokiniais besisvečiuojant nacionalinėje dailės galerijoje, nuotaiką praskaidrino atvykęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Sostinėje Marijampolės mokiniai ne tik pristatė savo apyrankes, bet ir aplankė Valdovų rūmus. Tai akcijos dalyviai galėjo padaryti nemokamai. Prieš išvykstant į sostinę kalbinti mokiniai sakė jautę didžiulį malonumą kurti apyrankes – toks būdas jiems leis dar geriau ir linksmiau įsiminti šią istorinę datą.

   Ypatingai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį paminėjo ir „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie savo jėgomis pristatys didžiausią rankdarbių skaičių – net 2600 apyrankių. Artimiausiomis dienomis Vilnių pasieks ir Marijampolės „Žiburėlio” mokyklos-daugiafunkcio centro, „Ryto“ ir Sasnavos pagrindinių mokyklų mokinių nupintos apyrankės. „Ryto“ mokyklos bendruomenė yra sukūrusi taip pat įspūdingą apyrankių kiekį – 1380 vienetų.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės ir mokyklų atstovų nuotraukos.

„Mes tikrai mylime Lietuvą“

Apie kelionės į Vilnių įspūdžius pasakoja Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos moksleivės Jolita Andriulaitytė, Ieva Jarmalavičiūtė ir Greta Stasiūnaitė. Štai mergaičių įspūdžiai iš kelionės.

      „Kovo 4 dienos ankstų rytą susirinkome prie Kultūros centro. Vykome į Vilniaus nacionalinę dailės galeriją ant Gediminaičių stulpų kabinti nupintų apyrankių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo  25-čiui pažymėti. Galerijoje vyko renginys. Kalbėjo premjeras A. Butkevičius, šoko ir dainavo tautiškais rūbais apsirengę vilniečiai. Pynėme apyrankes, fotografavomės ir tiesiog džiaugėmės savo nuveiktu darbu. Net nenumanėme, kad tiek žmonių prisijungs prie šios akcijos.

       Taip pat turėjome galimybę aplankyti Valdovų rūmus. Jie mums paliko neišdildomą įspūdį. Muziejuje viskas buvo gražu, prabangu, tiesiog dvelkė istorija ir senove. Turėjome progą įsivaizduoti, kaip gyveno garsūs didikai, karaliai ir kunigaikščiai. Taip pat Valdovų rūmuose pagilinome istorijos žinias. Pats muziejaus pastatas priminė senus laikus.

       Vėliau turėjome šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti po sostinę. Nors lijo lietus, jis nesutrukdė grožėtis įspūdingu Vilniaus centru, parkais ir Katedra. Apžiūrėjome pastatų architektūrą, pažinome įvairiems  istoriniams laikotarpiams priklausančius ornamentus. Manome, kad kiekvienas lietuvis turi žinoti savo gimtosios šalies istoriją, ji turi būti perduodama iš kartos į kartą.

       Mums ši ekskursija buvo pati įdomiausia, nes mums yra svarbi Lietuva ir jos istorija. Džiaugiamės, kad  atstovavome savo mokyklai, parodėme savo pilietiškumą.  Mes tikrai mylime Lietuvą!“

9 klasės mokinė Greta STASIŪNAITĖ

7b klasės mokinės Ieva JARMALAVIČIŪTĖ ir Jolita ANDRIULAITYTĖ

Apyrankė mero pavaduotojui S. Valančiui. Prieš išvykstant į sostinę. R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos atstovai. Igliaukos Anelmo Matučio gimnazijos atstovai. R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos atstovai. J. Totoraičio progimnazijos atstovai. Sūduvos gimnazijos atstovai. jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE