Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės nevyriausybinių organizacijų nariai dalijosi metų planais

Marijampolės nevyriausybinių organizacijų nariai dalijosi metų planais

Marijampolės kultūros centro kavinėje sausio 5 d. rinkosi nevyriausybinių organizacijų, dirbančių socialinėje srityje, vadovai ir atstovai. Susitikime su Marijampolės savivaldybės vadovais jie aptarė praėjusių metų rezultatus ir pristatė šių, naujų, metų veiklos planus.

Tai kasmetinis susiėjimas metų pradžioje, kurį inicijuoja Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamentas. Šiemet su socialine veikla užsiimančiais nevyriausybininkais susitiko Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Stankevičius, Savivaldybės tarybos socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas. Renginyje dalyvavo ir Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Tai gera proga pasidalinti informacija, įtraukti į planuojamas veiklas kolegas, sulaukti trūkstamos paramos.

Marijampolės apskrities moters veiklos centro vadovė Adolfina Blauzdžiūnienė priminė, kad šiemet centras minės 20-ąsias veiklos metines, tad per praėjusius metus nuveikta daug – padėta žmonėms jiems sunkiais momentais. Ji paminėjo tik vieną pavyzdį, kaip marijampolietė, buvusi prieš tai skurde, dalyvavo centro vykdytame projekte ir išmoko floristės amato. Vėliau moteris buvo išvykusi į užsienį ir šiuo metu jau dairosi su naujuoju gyvenimo draugu pirkti nedidelį namą išgražėjusios Marijampolės apylinkėse. Žmonės naudojasi krizių centro paslaugomis. Keičiasi tik tai, kad pagalbos vis dažniau prisireikia ir vyrams.

Dar seniau įsisteigė cukriniu diabetu sergančiųjų klubas „Diabetas ABC“ – lygiai prieš 25 metus. Kaip pasakojo jo pirmininkė Genovaitė Naidzinavičienė, klube vykdoma švietėjiška veikla, o pastaruosius metus ir sportuojama. Šiemet respublikinės sporto varžybos vyks jau antrus metus iš eilės Marijampolėje, kadangi klubo nariai pasirodė geriausiai šalyje.

Sasnavos labdaros fondo pirmininkė Elena Senkuvienė džiaugėsi, kad vykdant Sasnavos vaiko dienos centro veiklą pavyko tarpininkaujant Darbo biržai įdarbinti 12 žmonių. Ji teigė planuojanti kiek keisti bendradarbiavimo su Nyderlandų labdaros fondu pobūdį. Anksčiau svarbiausias bendradarbiavimo elementas buvo olandų labdara lietuvių šeimoms. Nuo šiol didžiausias dėmesys bus skiriamas savanorystės mūsų krašte propagavimui, tačiau nebus atsisakyta apsikeisti ir jaunimo delegacijomis.

Maltos ordino Pagalbos tarnybos vadovė Marija Miliauskienė pasidžiaugė, kad vienai jaunai maltietei iš Marijampolės pavyko sėkmingai parengti 14 tūkst. eurų vertės projektą, kuris bus įgyvendinamas visoje Lietuvoje. Ji dėkojo visiems, prisidėjusiems prie kalėdinės maltiečių sriubos akcijos.

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Marijampolės padalinio vadovė Ramutė Lepšienė pristatė savivaldybės seniūnijose vykdomą projektą apie alternatyvas vaikų institucinei globai. Jį įgyvendinant bus siekiama tobulinti esamą vaikų globos sistemą. Pasitelkiant kvalifikuotus psichologus bus dirbama tiesiogiai su rizikos šeimomis, kad vaikai augtų biologinėse šeimose, o jei neteko tėvų globos, gautų pačias geriausias sąlygas augti ir rengtis savarankiškam gyvenimui šeimoje ir visuomenėje.

Daug puikių rezultatų per metus pelnė ir Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubo „Siekis“ sportininkai. Kaip teigė klubo pirmininkas Narvydas Antanas Buzas, sportininkai prizus nešasi namo, nes ekspozicijos jau pilnos. Klubą lankė 58 nariai, jie kultivuoja net aštuonias sporto šakas. Kelios komandos tapo Lietuvos čempionėmis.

Savo rūpesčiais ir džiaugsmais pasidalijo ir Marijampolės pagyvenusių žmonių asociacijos, „Bočių“ draugijos, Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto, gailestingumo namų „Samarija“, Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“, neįgaliųjų draugijų ir kitų organizacijų atstovai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE