Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės policijoje – projekto „Pasitikėk savimi“ dalyviai

Marijampolės policijoje – projekto „Pasitikėk savimi“ dalyviai

Šiuo metu Lietuvos darbo birža kartu su partneriais įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Pasitikėk savimi“, kurio tikslas – skatinti pažeidžiamo jaunimo integraciją į darbo rinką arba švietimo sistemą, teikiant socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje paslaugas, pasitelkus nevyriausybinių organizacijų patirtį. Nedirbančiam, nesimokančiam ir mokymuose nedalyvaujančiam 16–25 m. amžiaus jaunimui yra teikiama intensyvi ilgalaikė pagalba, įtraukiant juos į 3 arba 6 mėnesių trukmės socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje programą. Yra siekiama paskatinti pažeidžiamus jaunus žmones atsakingai kurti asmeninį gyvenimą, aktyviai dalyvauti visuomeninėje bei profesinėje veikloje.

Marijampolės apskrities vyriausiais policijos komisariatas (aps. VPK) prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos ir gegužės 14 dienos popietę organizavo Atvirų durų dieną, į kurią atvyko negausus būrelis jaunuolių kartu su projekto „Pasitikėk savimi“ koordinatore Marijampolėje Karolina Pakutkaite.

Jaunuoliai turėjo unikalią progą iš arti susipažinti su policijos pareigūnais, jų darbo specifika, pačia policijos sistema, galimybėmis ir reikalavimais norint tapti policijos pareigūnu bei, žinoma, su tarnybos policijoje privalumais. Su šia informacija supažindino ir į svečius dominančius klausimus atsakė Marijampolės aps. VPK Personalo skyriaus, Operatyvaus valdymo skyriaus (Budėtojų dalis) ir Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnai.

Pirmiausiai Marijampolės aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus (Budėtojų dalis) pareigūnai jaunuoliams aprodė laikinojo sulaikymo kameras, supažindino su policijos darbe naudojamomis priemonėmis, ginklais. Kriminalistinių tyrimų skyriaus viršininkas Alvydas Kerevičius bei šio skyriaus darbuotojai papasakojo jaunuoliams apie šiame skyriuje atliekamus kriminalistinius tyrimus, jiems atlikti reikalingą specialią įrangą, supažindino su  kriminalistinio lagamino turiniu, pademonstravo, kaip nusikaltimo vietoje paimami pirštų atspaudai, daromos avalynės, automobilio padangų protektoriaus pėdsakų išliejos, aprodė laboratoriją, kurioje atliekami įvairių skysčių, paimtų iš nusikaltimo vietų, tyrimai.

Susipažinę su atskirų policijos tarnybų darbo specifika, jaunuoliai patraukė į  Marijampolės aps. VPK mokymų klasę, kur Personalo skyriaus viršininkas Giedrius Kalinauskas pateikė vaizdinė medžiagą bei išsamiai papasakojo ką policija siūlo, jei jie pasirinktų policininko profesiją: socialines garantijas, tobulėjimo galimybę, dirbti komandoje, kurioje dirba labai įdomūs žmonės, turintys pačių įvairiausių talentų ir pomėgių – čia turėsite sąlygas atrasti save ir nuolat tobulėti. Paaiškino ko reikia, kad galėtum tapti policijos pareigūnu, kur stoti ir kokius reikalavimus reikia atitikti, nurodė, kur reikia kreiptis apsisprendusiems, nes policininku gali būti tik tvirtai apsisprendęs ir savo tikslui atsidavęs žmogus, neturėjęs reikalų su teisėsauga blogąja prasme.

Informaciją apie stojimą mokytis Lietuvos policijos mokykloje (LPM)  ir Mykolo Romerio Universiteto Viešojo saugumo fakultete (MRU VSF) galite rasti Policijos departamento tinklapio srityje „Pareigūnų rengimas“  http://www.policija.lt/index.php?id=3999 arba kreipkitės į Marijampolės aps. VPK Personalo skyrių, tel. 8 343 24416, el. p. giedrius.kalinauskas@policija.lt.

Marijampolės apskrities VPK  informacija

Marijampolės apskrities VPK  archyvo nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE