Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Marijampolės policijos viršininkas: „Šitą ženklą reikia susmulkinti“

Marijampolės policijos viršininkas: „Šitą ženklą reikia susmulkinti“

Kaip ir kasmet spalio pradžioje (šiemet – penktadienį, spalio 3-ąją) Marijampolėje buvo minima Policijos-Angelų sargų diena. Tik šįkart joje dalyvavusieji svečiai, o ir patys pareigūnai, buvo gerokai nustebinti. Turbūt ne vienas sukluso, kai Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Skirmantas Andriušis, apdovanotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos ženklu „Už nuopelnus valstybės sienos apsaugai”, stojo prie mikrofono ir garsiai pareiškė, kad šį ženklą reikėtų susmulkinti į daug dalių. Tik antrasis sakinys paaiškino, kodėl tą medalį reikėtų smulkinti: nes tai – visų Marijampolės regiono policijos pareigūnų nuopelnas.

Policijos-Angelų sargų šventė prasidėjo kaip ir dera tokią dieną – Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas ir Marijampolės policijos kapelionas Remigijus Gaidys pašventino Marijampolės miesto policijos nuovadą. Čia dirbantys pareigūnai turėjo garbės išklausyti ne tik kapelionų, bet ir miesto vadovų – mero Vidmanto Brazio ir administracijos direktoriaus Meto Ražinsko sveikinimus ir linkėjimus. Marijampolės aps. VPK viršininkas Skirmantas Andriušis dėkojo miesto vadovams, kad savivaldybės dėka buvo renovuotas šis senas miesto pastatas. Jis ne tik papuošė miestą, bet ir čia dirbantiems žmonėms nereikės žiemą iš šalčio kabinetuose siaustis paltais. „Juk čia dirba mūsų miesto žmonės – mūsų vaikai, broliai ar tėvai, kaimynai ar draugai. Turime juos gerbti, sudarydami geras darbo sąlygas“,- sakė viršininkas.

Policijos diena neįsivaizduojama be iškilmingos rikiuotės J. Basanavičiaus aikštėje. Lydimi Marijampolės pučiamųjų orkestro, pareigūnai žygiavo į Šv. Vincento Pauliečio bažnyčią, kurioje Mišias aukojo jau minėti policijos kapelionai – A. Toliatas ir R. Gaidys. Pamokslo metu nuskambėję žodžiaine vieną paskatino susimąstyti.

Oficialioji šventės dalis – malonioji: daugybė sveikinimų ir linkėjimų, padėkos pareigūnams už nuopelnus tarnyboje, už tai, kad aktyviai dalyvauja ir įvairiose veiklose (pvz., sporto renginiuose, fotografijos konkurse „Sustok, akimirka“ ir pan.). Į sceną kilo ne tik svečiai iš kaimyninės Lenkijos, bet ir mūsų policijos veteranai, teisėsaugos institucijų atstovai. Seimo narys Albinas Mitrulevičius pažadėjo, kad nuo Policijos veiklos įstatymo projekto Seimas tikrai nubrauks dulkes, o miesto meras prašė, kad policija būtų šiek tiek atlaidesnė miestelėnams.

Marijampolės policijos vadovas Skirmantas Andriušis kalbėdamas kolegoms pareigūnams nedaugiažodžiavo: „Pasirinkome labai sunkią profesiją. Bet jei jau pasirinkome, turime ja didžiuotis, nes esame tie, kurie arčiausiai žmogaus, arčiausiai valstybės. Linkiu ir Jums, ir sau, kad pasitikėjimas policija augtų, kad nepasitaikytų įvykių, kurie nubrauktų tą pasitikėjimą. Būkit sveiki ir stiprūs, tegul laimingos būna Jūsų šeimos, Jūsų artimi ir mylimi žmonės“.

Šventės kulminacija – koncertas, kurį šį kartą surengė patys Marijampolės aps. VPK darbuotojai. „Sūduvos“ gimnazijos muzikos mokytojos Danutės Klevienės vadovaujami pareigūnai kolegoms dainavo taip, kad salė plojo atsistojusi. O choreografės Alinos Kvietkauskienės tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“ (kuriame šoka ir policijos pareigūno šeima) trenkė polkas, net žiūrovams kojos kilnojosi! Pasirodymą surengusiam Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniui – būgnininkui ir gitaristui Vilteniui Dzemijonui linkėta sėkmės TV projekte „Lietuvos talentai“.

Tikriausios ir maloniausios tos šventės, kurios yra ne „parodomosios“ – jos vyksta be lozungų, triukšmo, be bravūros. Kai gali kolegai paspausti ranką, pasakyti  gražų žodį ar mielą komplimentą, pasidžiaugti jo pasiekimais ar įvertinimais.  Ačiū miestelėnams, kurie dalyvavo mūsų šventėje. Dėkojame, kad esate su mumis ne tik per šventes. O mes stengsimės nenukrypti nuo savo misijos – GINTI, SAUGOTI, PADĖTI.

Marijampolės aps. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE