Pagrindinis > Dėmesio! > Spalio 20d. Marijampolėje vyks respublikinio konkurso “KAMŠTELIŲ VAJUS‘2014” finalas

Spalio 20d. Marijampolėje vyks respublikinio konkurso “KAMŠTELIŲ VAJUS‘2014” finalas

 

Jau trečius metus vykstantis ekologijos konkursas “Kamštelių vajus’2014” tapo tikra manija. Šiemet konkursui prisiregistravo net 192 komandos iš visos Lietuvos. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės ir net pavienės šeimos. Šiemet konkurso finalui bus įrengti kamštelių ir Meninių darbų surinkimo punktai septyniuose miestuose: Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Alytuje ir Vilniuje. Marijampolėje kamšteliai bus renkami spalio 20d., Draugystės g. 14,  „Plasta“ firminėje  parduotuvėje, nuo 10 iki 16 val. Marijampolėje kamštelius pristatyti prisiregistavo dvidešimt trys šio krašto komandos. Pernai respublikinėje parodoje Marijampolės Degučių mokyklos-darželio sukurtas Meninis darbas „Suvalkietiški raštai“ savo amžiaus grupėje gavo patį aukščiausią įvertinimą.

Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai“ (www.ekodaiktai.lt) organizuojamas  konkursas „Kamštelių vajus“ susilaukė neįtikėtino vaikų ir suaugusių dėmesio visoje Lietuvoje. 2012 metais buvo surinkta ir atiduota perdirbti 922 kilogramai plastikinių butelių kamštelių, pernai net daugiau nei keturios tonos – 4110 kilogramų. Praėjusiais metais konkurse dalyvavo 151 komanda, buvo pristatyta apie šimtas septyniasdešimt meninių darbų, sukurtų iš plastikinių butelių kamštelių – virš penkiasdešimt darbų dalyvavo respublikinėje meninių darbų parodoje.

„Kamštelių vajus“ vyksta jau trečius metus. Kamštelius raginame rinkti visą vasarą ir rudenį, spalio mėnesį juos surenkame iš konkurso dalyvių, tačiau labai daug vaikų ir suaugusiųjų Lietuvoje nenustoja rinkti kamštelių ištisus metus. Daug kam tapo įprotis ant šaligatvio ar miške surastą kiekvieną plastikinio butelio kamštelį įsidėti į kišenę, o namuose turėti atskirą dėžę kamšteliams rinkti. Per kelis metus „Kamštelių vajus“ tapo tikra manija visoje Lietuvoje. Manau, kad šiemet surinksime apie šešias tonas plastikinių butelių kamštelių. Laukiam ir meninių darbų, kurie kiekvienais metais tampa vis profesionalesni. Smagu tokiais ne tik mokyklą, bet ir rimtą įstaigą papuošti.“ – pasakoja konkurso organizatorė, socialinio projekto Ekodaiktai.lt įkūrėja Birutė Jakučionytė. – „Pagrindiniai šių metų konkurso prizai – knygos. Visoms dalyvavusioms komandoms knygas dovanoja UAB “Alma Littera”.  Knygas pirksime ir pirmosioms nugalėjusioms komandoms: I vietai teks knygų už tris tūkstančius litų, II – ąjai už du tūkstančius, o III – ąjai už tūkstantį litų.“

Konkursui prizus įsteigė: VšĮ „Žaliasis taškas“, UAB „Alma Littera“, Ekodaiktai.lt, AB „Plasta“, UAB „Virtualių asistenčių komanda“, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis. Informacinis rėmėjas: Grynas.lt

Viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ marketingo vadovė Elzė Rudienė teigia: „Šio konkurso sėkmė parodė, kad ir mažus darbus darydami, tačiau visi drauge susitelkę galime pasiekti didžiulių rezultatų. Smagu, kad tokiu puikiu konkursu galime pasidalinti ir su kolegomis kitose Europos šalyse – tai puiki priemonė dar ir dar kartą kalbėti apie ekologiją, rūšiavimo naudą ir svarbą.“

Konkurso organizatoriai kviečia visus į finalinį renginį spalio 24 dieną, 18 val. PLC "Panorama" (Vilnius) centrinėje aikštėje ir meninių darbų parodą. Paroda vyks PLC “Panorama” galerijoje II aukšte, spalio 24 – lapkričio 1 d.

Spalio 20 dieną plastikiniai butelių kamšteliai ir iš jų sukurti meniniai darbai bus renkami Marijampolėje, Draugystės g. 14,  „Plasta“ firminėje parduotuvėje nuo 10 iki 16 valandos. 

Daugiau informacijos apie konkursą ir konkurso taisykles ieškokite:

www.kamsteliuvajus.lt, www.lidmania.com, www.grynas.lt, www.ekodaiktai.lt

Atsakingi asmenys: 

Milda Auglytė tel.: +370 647 83657 milda.auglyte@vakomanda.lt

Birutė Jakučionytė  tel.: +370 618 12181 ekodaiktai@gmail.com

Konkursas „Kamštelių vajus‘2014“ yra dalis sveiko verslo iniciatyvos „ EKODAIKTAI.LT“. Projekto tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, socialiai atsakingų verslo kelionių organizavimas, sveikos gyvensenos seminarų organizavimas, ugdomųjų/patyriminių renginių organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE