Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės regiono merams – apie žmonių su proto negalia globos pertvarką

Marijampolės regiono merams – apie žmonių su proto negalia globos pertvarką

Marijampolės regiono merams rugpjūčio 6 d. Marijampolės savivaldybės administracijoje pristatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdoma institucinės globos pertvarkos, pradėtos visoje šalyje nuo metų pradžios, tolimesnė eiga ir perspektyvos regione. Tarp atrinktų pertvarkai stacionarių socialinės globos įstaigų yra įtraukti Didvyžių bei Kalvarijos socialinės globos namai, kuriuose teikiama globa proto negalią ar psichikos sutrikimų turintiems suaugusiems asmenims. Susitikime su ministerijos atstovais be savivaldybių merų dalyvavo ir socialinės globos įstaigų vadovai, už reformos įgyvendinimą savivaldybėse paskirti atsakingi asmenys, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Kaip teigė ministerijos vyriausioji patarėja socialinės paramos klausimais Violeta Toleikienė, reforma planuojama sukurti nuoseklią ir koordinuotą pagalbos ir paslaugų sistemą, kuri leistų kiekvienam neįgaliajam gauti individualias, poreikius atitinkančias paslaugas ir pagalbą bei būtų pigesnė. Anot ministerijos atstovės, šiuo metu globos įstaigose apgyvendinta daug ir specialiųjų poreikių neturinčių asmenų, o tie, kuriems tokių paslaugų reikia, neturi galimybių jas gauti. Kalvarijos globos namuose iš 110 vietų tik 44 vietas užima gyventojai su nustatytais specialiaisiais poreikiais. „Jūsų regionas labai turtingas socialines paslaugas teikiančių įstaigų, kuriose paslaugos teikiamos ir kitų regionų žmonėms”, – sakė ministerijos patarėja. Jos teigimu, labai trūksta paslaugų neįgaliems vaikams, likusiems be tėvų globos ir pastogės, taip pat reabilitacijos paslaugų tėvų namuose „prirakintiems” neįgaliems suaugusiems vaikams, kurie patiria didelę atskirtį, ir kitokios specializuotos slaugos ir globos. Tuo pačiu ministerijos atstovė pabrėžė, kad siekiama išsaugoti kvalifikuotus darbuotojus. Grupinio gyvenimo namai, anot V. Toleikienės, jau duoda teigiamų rezultatų.

Iki spalio pradžios savivaldybių prašoma numatyti reikalingų socialinių paslaugų rūšis ir apimtis, plėtros projektų vykdytojus ir partnerius, galimas gauti iš ES fondų lėšas.

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE