Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės savivaldybės gyventojus aptarnauja nedidelė administracija

Marijampolės savivaldybės gyventojus aptarnauja nedidelė administracija

 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas š. m. liepos pirmoje pusėje pateikė naujus analizės duomenis apie aptarnaujančių Lietuvos savivaldybių administracijų darbuotojų skaičių atskirose savivaldybėse. Šis tyrimas atskleidė, kad kiek mažiau kaip pusėje šalies savivaldybių administracijos vis dar neproporcingai didelės – šalies vidurkis šiemet buvo 7,44 užimtų pareigybių vienam tūkstančiui gyventojų. Tuo tarpu Marijampolės savivaldybėje tūkstantį gyventojų aptarnauja tik 4,64 administracijos darbuotojo. Tyrimo rezultatų lentelėje tai yra dešimta vieta nuo galo pagal darbuotojų skaitlingumą lyginant visas 60 Lietuvos savivaldybių. Didžiausią administraciją šiemet turi Neringos savivaldybė (26,99 darbuotojo vienam tūkstančiui gyventojų), o mažiausią – Vilniaus miesto savivaldybė (1,63 darbuotojo vienam tūkstančiui gyventojų).

Didžiausią leistiną valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičių įstatymų numatyta tvarka tvirtina Savivaldybės taryba. Marijampolės savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. 1-17 patvirtintas didžiausias leistinas administracijos darbuotojų skaičius yra 276. Š. m. birželio 1 d. duomenimis, užimta 272 etato.

Administracijos direktorius Sigitas Valančius, atsakingas už sklandų administracijos darbo organizavimą, teigia, kad artimiausiu metu neketinama kreiptis į Savivaldybės tarybą dėl darbuotojų skaičiaus didinimo. „Darbuotojai yra profesionalūs, daugelis iš jų turintys didelę patirtį, tad geresniam gyventojų aptarnavimui dar galime ieškoti rezervų viduje, nors darbų apimtys kaskart ne mažėja, o tik didėja“, – sako administracijos direktorius.

Tyrimui Laisvosios rinkos institutas naudojo Lietuvos valstybės tarnybos departamento duomenis. Savivaldybių administraciniais žmogiškaisiais ištekliais laikomos užimtos pareigybės savivaldybių administracijose, įskaitant seniūnijas, savivaldybių kontrolės ir audito tarnybose bei savivaldybių tarybose.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE