Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės verslo įmonėms – Lietuvos darbo biržos apdovanojimai

Marijampolės verslo įmonėms – Lietuvos darbo biržos apdovanojimai

 

Vasario 3 d. istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune šalies darbo birža apdovanojo daugiausiai darbo vietų 2014 metais sukūrusius šalies darbdavius.

Tradiciniuose septintą kartą vykusiuose apdovanojimuose pagerbta 21 įmonė keturiose nominacijose: „Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą“, „Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose“, „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ ir „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“.

Kategorijoje „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ tarp didžiųjų įmonių buvo apdovanota Marijampolės įmonė – UAB „Mantinga“. Apdovanojimą priėmė finansų direktorius Martynas Mykolaitis. „Mantinga“ buvo nominuota bei gavo jau antrąją padėką už svarų indėlį integruojant socialiai pažeidžiamus asmenis į darbo rinką. Nominacija šioje kategorijoje įmonei  taip pat buvo įteikta 2011 m., o 2012 m.  įmonei buvo skirtas apdovanojimas už jaunimo integraciją į darbo rinką.

Šiais metais nominacijoje „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“ mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje trečia vieta skirta Marijampolės įmonei – UAB „Sofuz“, įsisteigusiai 2012 metais Baraginės kaime ir gaminančiai minkštus baldus. Apdovanojimas įteiktas direktoriui Linui Pielikiui. Toje pačioje nominacijoje ši veiklą baldų gamybos srityje vystanti ir aktyviai naujas darbo vietas kurianti įmonė už jaunų žmonių įdarbinimą buvo apdovanota ir 2013 metais.

Savivaldybės įmonių pasiekimais pasidžiaugė ir įmones pasveikino Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Valančius ir Marijampolės teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Zita Naruševičienė.

Padėkos šalies darbdaviams nominacijų teikime dalyvavo Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris pasveikino renginio dalyvius ir įteikė nominaciją iniciatyviems buvusiems bedarbiams, sukūrusiems savo verslą.

„Ypač reikšminga tai, kad pradėta kurti įmones, galvojant apie darbo vietų sukūrimą žmonėms. Tam reikia drąsos, ryžto ir daug darbo. Jūsų veikla, pasiekti rezultatai yra reikšmingi ir visos Lietuvos žmonių gerovei. Todėl linkiu, kad niekada netruktų visuomenei veržlių žmonių, turinčių gerų idėjų, ir kad sėkmė lydėtų jas įgyvendinant“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė Prezidentas Valdas Adamkus.

Renginyje nominacijas teikė ir darbdavius sveikimo Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, seimo narys Juras Požela, Vyriausybės bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių, darbdavių asociacijų atstovai, Darbo biržos vadovai ir atsakingi darbuotojai, teritorinių darbo biržų direktoriai.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiausiai 2014 metais įdarbino darbo ieškančių žmonių ir savo veikla prisidėjo prie užimtumo skatinimo bendrovės, veikiančios Vilniuje, Kaune, Marijampolės savivaldybėje, Panevėžyje ir jo rajone, Alytuje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kėdainių, Šilutės, Tauragės, Jonavos, Utenos, Radviliškio, Molėtų, Telšių, Širvintų rajonuose. Iš viso nominuojamose įmonėse per praeitus metus įdarbinta beveik 900 žmonių. Renginyje buvo pristatyta 2015 m. darbo rinkos prognozė, numatanti tendencijas darbo rinkoje ir įsidarbinimo galimybes šalyje ir apskrityse.

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Autorės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE