Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai žiemą trankiai išvijo

Marijampoliečiai žiemą trankiai išvijo

 

Marijampoliečiai nepabūgę lietaus sekmadienį gausiais susirinko J. Basanavičiaus aikštėje ir trankiai žiemą išvijo. Užgavėnių jomarkas pirkti kvietė, bet susirinkusieji linksmybių sulaukę aktyviai ratelius ėjo ir smagiai šoko bei visokius šmaikščias išdaigas krėtė.

Užgavėnių šventės šurmuliui šarmingai vadovavo Gaspadinė ir Gaspadorius. Smagią nuotaiką palaikė, šokti, daunuoti ir linksmintis kvietė Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblis „Žibinyčia“ (vadovas Žydrūnas Rutkauskas), kantri kapela „Jovarai“ (vadovas Albinas Venclovas), Baraginės kaimo kapela „Svaja“ (vadovas Antanas Maziliauskas), Sūduvos gimnazijos moksleivių folklorinis ansamblis „Klevelis“ (vadovė Danutė Klevienė), Kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Sidabra“ (vadovė Virginija Sagulina).

Ypatingai gausu buvo Užgavėnių persirengėlių: raganų, čigonų, velnių ir visokių gyvūnų. Pasidarytomis kaukėmis šiemet stebino ir vaikai ir suaugę. Į šventę susirinkę vaišinosi skaniais blynais ir karšta arbata. Persirengėliai šventėje ne tik varžėsi, kuris stipresnis, bet ir trankiai visus šokdino. Už tai buvo gaspadorių pagirti, o šauniausios kaukės apdovanotos. 

Lašininis ir Kanapinis aktyviai rungėsi kas toliau valdys. Kanapinis žiūrovų palaikomas stipriai vargo, kol pergalę iškovojo, o laimėjęs žiemai nuosprendį paskelbė. Patys aktyviausi savo stiprumą ir miklumą išbandė Užgavėnių pramogose, vaikai po aikštę arkliukų traukiamu vežimaičiu vėžinosi.

Tradiciškai daili Morė nuo ryto pasidabinusi šiemet vėl ne vieną šventėn atėjusį fotografuotis viliojo. Smagiai pasilinksminę šventės dalyviai žiemai iš Marijampolės pasitraukti įsakė, o kad visas blogis bei tamsa išnyktų, uždegė laužą ir Morę, kurie sudegdami paskelbė žiemos pabaigą.

Žiema išviję marijampoliečiai pavasario laukti smagiai nusiteikė, o kas nespėjo Užgavėnių šventėje Marijampolėje dalyvauti, Morę deginti ir žiemą vyti galės antradienį – tikrąją Užgavėnių dieną.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

 

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

 

Komentaras “Marijampoliečiai žiemą trankiai išvijo

  1. Greetings from California! I’m bored to tears at work so I decided to browse your website on my
    iphone during lunch break. I love the info you provide here and can’t wait to take
    a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my cell phone ..
    I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, superb site!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE