Pagrindinis > Dėmesio! > Apie prieškario madas ir miestą…

Apie prieškario madas ir miestą…

 

Maloniai  kviečiame š.m.  kovo 2 d. (ketvirtadienį) 17 val. į knygos ,,Senoji Marijampolė fotografijose“ pristatymą, kuris vyks Beatričės Kleizaitės -Vasaris  meno galerijoje ( P. Butlerienės g. 5, Marijampolė).

Knygos tikslas – supažindinti visuomenę su turtingu Marijampolės ir krašto  kultūriniu palikimu, parodyti tai, kas jau pranyko, kad turėtume saugoti ir puoselėti tai, ką turime, kas išliko.

Sugrįžimas į istoriją – tai savotiškas  kalbėjimas ir  apie šiandieną. Senosios Marijampolės knyga – fotoalbumas –  tai ir vystymosi, ir gyvenimo veidrodis. Šis leidinys pasakoja ir apie kažkada draustus istorijos puslapius, to meto madas, amatus. Pažvelgdami į laiko nuspalvintas fotografijas, matome, kaip gražiai, skoningai puošėsi mūsų moterys, kaip jos neatsiliko nuo vakarietiškų madų, taip pat tobulino, puoselėjo tautinius rūbus.

Kokie buvo amatininkai? Siuvėjai,  akmenskaldžiai, šoferiai ir degtindariai…

Kadangi knyga talpina daugiausia archyvinių fotografijų, todėl pateikiamas pasakojimas apie Užnemunės prieškario fotografus: M. Buhalterį, J. Fridbergą, J. Vindsbergą, A. Pimšteiną ir kitus, kurie tapo holokausto aukomis. Publikacija apie fotografus – tai Lietuvos fotografijos istorijos, kultūros paveldo dokumentas.

Užnemunės miestas su turtingomis kultūros, švietimo  tradicijomis turėjo daugybę  svarbių ūkinio gyvenimo židinių. Tarp jų  –  cukraus fabrikas, L.K. Vytenio pulkas. Apie pulko gyvenimą  turime sukaupę per 70 archyvinių fotografijų, kurių dauguma nematytos, nepublikuotos. Dauguma šių fotografijų talpinama knygoje.

Kolekcininkas S. Andriušis sukaupė  didžiulę Užnemunės  prieškario policijos ikonografiją, jam maloniai sutikus  publikuoti archyvines fotografijas, matome, kokie buvo prieškario Marijampolės policininkai.

Atėjo garbingi jubiliejai: prezidentui Kaziui Griniui 150  metų, jo veikla glaudžiai susijusi su Marijampole. Rygiškių Jono ( J. Jablonskio) mokykla taip pat  pasitinka garbingą 150 metų jubiliejų. Šioms progoms paskirtos iliustruotos publikacijos.

Šios knygos  pagalba atsiranda galimybė visuomenei papasakoti ir  pasidžiaugti  reikšmingais mūsų  krašto  žmonėmis ir pasiekimais.

Knygos sudarytojas ir autorius – Valentinas Juraitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE