Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampoliečiams tiekiamas vanduo saugus, bet kai kur dar neskanus. Situacija taisoma

Marijampoliečiams tiekiamas vanduo saugus, bet kai kur dar neskanus. Situacija taisoma

 

Šiandien įvykusiame Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pristatyti naujausi Marijampolės mieste centralizuotai tiekiamo vandens cheminio tyrimo rezultatai rodo, kad marijampoliečiams tiekiamas vanduo yra saugus, o neįprastą kvapą ir skonį jam suteikė į vandenį po filtro plovimo patekę antriniai chloro junginiai. Pagal Vilniuje liepos 18 d. atlikto tyrimo, kur buvo tirti 4 vadinamų haloformų komponentai, rezultatus, jų koncentracija vandenyje 33 kartus mažesnė negu leistina pagal normas. Kaip teigė Marijampolės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Kastytis Stankus, nors tyrimai neviršija normų, vanduo kai kur dar turi pakitusį skonį. Jis siūlė ir bekvapį vandenį geriau pavirinti metaliniame atvirame inde, o su kvapu ir skoniu dar visai nevartoti maistui. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Kraulėda pažadėjo, kad bus nuolat vykdoma kontrolė. Nors iki šiol dėl vandens vartojimo sveikatos skundų negauta, bet, jei vartotojai jaustų negalavimus, turėtų kreiptis į savo gydytoją.

Nuo liepos 19 d. geriamasis vanduo vartotojams tiekiamas iš saugios Marijampolės miesto antros vandenvietės antro pakėlimo stoties, esančios Borisevičiaus g. Nr. 11, Marijampolė. Be perstojo plaunamos vandens trasos. Vaikų darželiams atvežamas fasuotas vanduo. Įstaigoms, kurios kreipėsi, neatidėliojant atliekami vandens tyrimai.

Šiandien po pietų įmonės valdyba svarstys klausimą dėl mokesčio už vandenį kompensavimo vartotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE