Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Studijos „Mana mankšta“ įkūrėjos: „Keliaudamos po Gruziją supratome, kad lietuviai čia labai laukiami“

Studijos „Mana mankšta“ įkūrėjos: „Keliaudamos po Gruziją supratome, kad lietuviai čia labai laukiami“

 

Atostogų metui Lietuvoje įgavus pagreitį, turizmo sektoriaus specialistai pastebi, kad viena iš populiariausių šios vasaros krypčių – Gruzija. Čia vyksta ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės, ir organizacijų kolektyvai. Neseniai šioje šalyje apsilankė sveikatingumo studijos „Mana mankšta“ įkūrėjos Viktorija Bessonova ir Venera Žilinskė kartu su sportines iniciatyvas vertinančiomis klientėmis. Kalbamės apie tai, kuo keliautojų grupę apdovanojo ši unikali patirtis.

Kuo Jus sužavėjo Gruzija?

Kalnais, architektūra, pagarba moteriai, vyno kokybe. Vyno kultūra šioje šalyje skiepijama nuo mažų dienų. Berniukai nuo vaikystės  yra mokomi sakyti tostus. Jie tikrai verti susižavėjimo – ilgi, su giliomis mintimis apie laimę, meilę, draugystę, tėvynę. Labai sužavėjo pagarba motinoms – jos ten laikomos šeimos galvomis ir visi turi atsižvelgti į jų nuomonę. Pagarba moteriai, kaip mamai, – šventas dalykas. Didelė ir gruzinų meilė tėvynei bei ta nepaaiškinama nuolatinė padėka Lietuvai ir lietuviams už paramą sunkiu metu. Pajautėme, kad lietuviai ten yra labai laukiami ir mylimi.

Jums, aktyviai sportuojančioms, matyt, buvo svarbu suprasti, ar aktyviai gyvena gruzinai. Koks įspūdis susidarė?

Daug sportuojančių parkuose ar kitose viešosiose erdvėse nepastebėjome, bet jie dievina kalnus, dažnai į juos kopia. Ir mums patarimų davė. Mūsų grupėje ne visos merginos buvo fiziškai tam pasiruošusios, tačiau kolektyvo jėga paskatino įveikti maršrutą. Kalnų perėja „Rikoti Pass“, esanti beveik kilometro aukštyje virš jūros lygio, sužavėjo savo didingumu ir paslaptingumu. Čia bijančios aukščio tikrai galėjo pažvelgti savo baimei tiesiai į akis.

Kokios vietos Gruzijoje paliko didžiausią įspūdį?

Įspūdingas Gelačio vienuolynas, esantis Vakarų Gruzijoje. Jis pastatytas ant aukšto Ckalcitela upės tarpeklio šlaito, iš čia atsiveria puikūs apylinkių ir tolumoje Rača-Lečchumi kalnų vaizdai. Uolose iškaltas labirintų miestas Vardžia taip pat nepamirštamas. Suskaičiuojama apie 3000 uolose iškaltų patalpų, kuriose anksčiau gyveno žmonės. Šiuos „namus“ jungia slapti tuneliai. Vietovė buvo garsi 12 a., o nuo 16 a., po išpuolių, gerokai apleista. Plaukimas Martvili kanjonu pripučiamomis valtimis – dar viena bendra kolektyvo pramoga. Čia galėjome ne tik grožėtis uolomis, ypatingu vandens skaidrumu, bet ir pajusti, kokia kaitri kalnų saulė.

Kuo Jums svarbios kolektyvinės išvykos?

Pastebėjome, kad tokios išvykos gerina mikroklimatą. Kai dešimt moterų be vyrų ir vaikų išvyksta vienos, kuriasi ne tik nauji ryšiai, gilėja tarpusavio santykiai, bet ir veriasi asmeniniai atradimai. Dabar mūsų studijoje kur kas daugiau atvirumo, juoko. Tikime, kad tai taps gražia kasmetine tradicija – aplankyti vis kitą šalį ir bent kelias dienas per metus skirti laiko tik sau.  

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE