Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečio parašiutininko sukurta trispalvė jau trečiąkart plevėsavo Dakare!

Marijampoliečio parašiutininko sukurta trispalvė jau trečiąkart plevėsavo Dakare!

Marijampolės aeroklubo parašiutininko-instruktoriaus Vytauto Gustaičio iškleista rekordinio dydžio trispalvė jau trečią kartą tęsia kelionę po pasaulį. Lietuvos ekipažų palaikymo komanda tokiu būdu Dakaro ralyje skleidžia informaciją apie mūsų šalį.

Prieš keletą metų patriotinių jausmų vedinam V. Gustaičiui mintis pasididžiavimą savo šalimi iš dangaus išreikšti kilo stebint užsienio valstybių analogiškus pavyzdžius. Ilgiau nesvarstęs, nusipirko kalnus medžiagos vėliavai siūti: po 67 metrus ilgio (1,5 m pločio) kiekvienos iš trispalvės spalvos audinio, ir po poros dienų per 13 metrų pločio ir per 22 metrų ilgio vėliava buvo pasiūta (parašiutininkui ši iniciatyva kainavo apie 1000 eurų). Kai jau vėliava buvo baigta, iškilo klausimas, kaip techniškai įgyvendinti jos išskleidimą danguje. Čia Vytautui padėjo jo klubo draugas parašiutininkas instruktorius Edgaras Danilaitis, kurio pagalba išskleidimui paruošta vėliava su specialia įranga svėrė 45 kg.

Pirmą kartą 302 kv. metrų ploto vėliavą-milžinę V. Gustaitis išskleidė 2019 m. Sasnavos aerodrome. Tais pačiais metais didžiausios Lietuvos vėliavos nuleidimą iš dangaus ir Lietuvos rekordą užfiksavo agentūra „Factum“. Iš viso su šia vėliava Vytautas atlikęs šešis šuolius, iš kurių dauguma puošė neeilinių švenčių dangų.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE