Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampoliečius žavėjo jaunimo simfoninio orkestro iš Vokietijos profesionalumas

Marijampoliečius žavėjo jaunimo simfoninio orkestro iš Vokietijos profesionalumas

 

Birželio 25 d. Marijampolės kultūros centre koncertavo Jaunimo simfoninis orkestras „Bremen -Mitte“ iš Vokietijos Brėmeno miesto.
Marijampoliečius sužavėjo 70 jaunų orkestro muzikantų, kurių amžius 14–22 metų, profesionaliai atlikta koncertinė programa.
Koncerte skambėjo spavinga N. W. Gade uvertiūra, dramatiška A. Brucknerio simfonija, ekspresyvus Felikso Mendelssohno kūrinys – koncertas orkestrui ir smuikui, kurį atliekant išskirtinio klausytojų dėmesio sulaukė jaunoji smuikininkė Charlotte Freitag.
Orkestras žiūrovus nustebino ne tik profesionaliu muzikiniu skambesiu, nuostabiu susigrojimu, bet ir jaunatvišku kolektyvo brandumu.
Susirinkusius klasikinės muzikos mėgėjus žavėjo ir orkestro vadovas bei dirigentas Martinas Lentzas, kuris su šiam kolektyvui vadovauja nuo 2012 metų, o anksčiau dirbęs su Hamburgo kameriniu orkestru bei įkūręs Vokietijos Nacionalinio muzikos edukacijos orkestrą.
Jaunas ir kūrybingas kolektyvas su koncertiniais turais lankėsi Prancūzijoje, Ispanijoje, Danijoje, Italijoje Norvegijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Austrijoje, Škotijoje ir Turkijoje bei kitose šalyse, o 2016 metais orkestras rengia koncertinį turą Baltijos šalyse.
Susirinkusių klasikos mėgėjų gausių aplodismentų palydėtas Brėmeno jaunimo simfoninio orkestro „Bremen – Mitte“ koncertas Marijampolėje pirmas, bet ne vienintelis Lietuvoje. Liepos 2 d. Raudondvario dvare, akordeono virtuozo Martyno Levickio iniciatyva, orkestras su dainininke Rūta Ščiogolevaite pristatys programą „Klasikos garsų alchemija“, kurioje skambės ir nauji jaunųjų muzikantų atliekami kūriniai.
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba
Danguolės Micutienės nuotraukos.

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE