Pagrindinis > Regione > Kultūra > „Medynės“: „Tarp baroko ir šiuolaikinės muzikos“

„Medynės“: „Tarp baroko ir šiuolaikinės muzikos“

 

Išskirtinis tarptautinio festivalio „Medynės“ koncertas, vykęs Marijampolėje, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, sekmadienį, spalio 11 d., buvo išties „aukščiausios prabos“ renginys ypač sielai. „Tarp baroko ir šiuolaikinės muzikos“ – taip vadinosi Lietuvos/Lenkijos atlikėjų-virtuozų programa, apėmusi itin platų ir spalvingą repertuarą – nuo  senųjų svaiginančiai emocingų XVII a. Dario Castello itališkų sonatų, rafinuotos prancūziškos François Couperino muzikos ir šmaikščiai jaunatviškų ankstyvųjų Mocarto sonatų iki šiuolaikinių, alsuojančių lietuviškos žemės kvėpavimu, Felikso Bajoro pjesių bei persunktų baro dūmais ir lengvu ritmu Ryszardo Borowski džiazinių siuitų. Išraiškingi lietuviškosios birbynės garsai  persipynė su  baroko muzikos instrumentų – klavesino ir violos da gambos skambesiu.

Šio projekto įgyvendintojai – jau ne pirmą kartą viešintis Lietuvoje klavesino virtuozas iš Lenkijos, Katovicų muzikos akademijos, Marek Toporowski, vargonininkė taip pat iš Lenkijos Irmina Obonska, viola da gamba grojantis Robertas Bliškevičius ir birbynės atlikėjas Darius Klišys.

…Muzika pakerėjo, užbūrė, nuvedė į kitas dimensijas, kur tobuli garsai kalbėjo apie harmoniją, viltį, gyvenimo meilę, suteikdami energijos kasdienybę nešti su šypsena ir ramybe sieloje.

„Mūsų savaitės“ informacija

Laimos Grigaitytės ir Laimutės Kraukšlienės nuotraukos.

Robertas Bliškevičius. Irmina Obonska. Marekas Toporovskis. Darius Klišys. Koncerto akimirka. Žiūrovai muzikantams dėkojo stovėdami. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE