Pagrindinis > Regione > Kultūra > Mėgautis profesionaliai atliekama muzika kvies šv. Jurgio meno sezonas

Mėgautis profesionaliai atliekama muzika kvies šv. Jurgio meno sezonas

Jau septinti metai iš eilės Sūduvos krašte vyksta kultūrinis projektas „Šv. Jurgio meno sezonas“, pritraukiantis klausytojų iš visos Lietuvos ir sukviečiantis juos mėgautis profesionalia, išskirtine, bet kartu lengvai priimama muzika.

Festivalio organizatorius ir jo siela Edmundas Seilius teigia, kad nors karantinas Lietuvoje vis dar tęsiasi, pandemijos iššūkiai kėlė sunkumų, ne kartą teko keisti planus ir programą dėlioti vis iš naujo, tačiau tai nesutrukdė organizuoti marijampoliečių ir miesto svečių pasiilgo festivalio.

Pasak E. Seiliaus festivalio metu skamba ne vien laiko patikrinta klasika ar moderni akademinė muzika, tačiau visada vietos yra džiazo ir lengvosios muzikos žanrams. Festivalis labai aktyviai lankomas ne vien Sūduvos žmonių – visada sulaukiama svečių iš kitų Lietuvos miestų.

„Šiais metais dėmesys bus skiriamas išskirtinai Lietuvos menininkams ir profesionalaus scenos meno kūrėjams. Klausytojų laukia šeši koncertai įvairiose viešose miesto vietose, kai kurios iš jų jau puikiai žinomos ir pamėgtos, kai kurios atrodytų gal neįprastos, bet puikiai tinkamos suburti gyventojus ir dovanoti jiems puikų laiką“, – sako festivalio organizatorius E. Seilius.

Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis taip pat džiaugiasi, kad tradiciniu tapęs festivalis sugrįžta džiuginti marijampoliečių ir miesto svečių. „Norėčiau pasidžiaugti, kad turime tokių unikalių mūsų krašto žmonių kaip Edmundas Seilius, kuriam rūpi gimtasis miestas ir kuriam yra svarbu, kaip praturtinti mūsų visų kultūrinį gyvenimą. Atrodo, tik neseniai vyko „Šv. Jurgio meno sezono“ pirmieji koncertai, o dabar jau septinti metai, kaip E. Seiliaus dėka galime klausytis pasaulinės scenos lygiu atliekamų kūrinių, viską išgirsti ir matyt čia – Marijampolėje, niekur neišvykdami. Šis festivalis jau giliai įleidęs šaknis mūsų mieste, o vasara tapo neįsivaizduojam be „Šv. Jurgio meno sezono“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE