Pagrindinis > Naujienos > Močiutė futbolininkė iš Lietuvos sužavėjo visą Europą

Močiutė futbolininkė iš Lietuvos sužavėjo visą Europą

 

Lietuvos vardą garsinanti močiučių futbolo pradininkė Ramutė Kartavičienė sužavėjo ir didžiausias šios sporto šakos legendas. Marijampolėje gyvenanti moteris sulaukė asmeninio UEFA prezidento kvietimo atvykti į Prancūzijos miestą Lioną, kuriame vyko UEFA Europos lygos finalas, ir dieną prieš kartu su Europos futbolo legendomis Luíšu Figo ir Éricu Abidaliu išbandyti jėgas aikštelėje.

Sportas Ramutę Kartavičienę lydi visą gyvenimą – vaikystėje kamuolį mielai spardė su kiemo berniokais, o užėmus policijos pareigūnės pareigas aktyvi gyvensena tapo neatsiejama. Tačiau futbolas iš Kauno kilusiai marijampolietei visada buvo didžiausia aistra: „Prie futbolo grįžau paskatinta anūkės. Subūrėme komandą mieste, o vaikų treneris Martynas Karpavičius pasiūlė organizuoti ir varžybas. Džiugu, kad prie mūsų prisijungė daugiau mėgėjų ir vykusiame Lietuvos močiučių futbolo čempionate „Močiutės už futbolą“ dalyvavo net 7 komandos iš įvairių Lietuvos miestų!“, – atvirauja Ramutė.

Apie Lietuvos entuziastingąsias močiutes netrukus sužinojo ir UEFA. Anglijos ir Šveicarijos futbolo federacijų atstovai nusprendė apsilankyti Lietuvoje ir susipažinti su močiučių komandomis. Jie  stebėjo turnyro rungtynes, daug su jomis bendravo ir matydami tokį močiučių pavyzdį galėjo drąsiai paneigti visus įmanomus stereotipus apie futbolą, amžių ar lytį.

„Futbolas yra tik kamuolys, tačiau jis turi didelę galią. Mūsų šeimoje jis sujungia tris kartas: močiutę, vaikus ir anūkus. Mes esame laimingi galėdami spardyti kamuolį drauge, tai vienija mus“, – mintimis dalinasi R. Kartavičienė.

Netrukus Ramutė sulaukė dar vienos staigmenos – pats UEFA prezidentas pakvietė ją atvykti į UEFA Europos lygos finalą, o dieną prieš kartu su futbolo žvaigždėmis dalyvauti parodomosiose rungtynėse. Renginys, kuriame dalyvavo ir marijampolietė, skirtas kampanijai #EqualGame (angl. „žaidimas lygus visiems“), skelbiančiai, jog futbolas yra skirtas visiems, nepaisant amžiaus, lyties, religijos, tautybės ar socialinės padėties. Futbolo aikštėje Ramutė pasirodė kartu su Portugalijos legenda Luíšu Figo,  UEFA Europos lygos finalo ambasadoriumi Éricu Abidaliu, viena geriausių žemyno futbolininkių Ada Hegerberg ir kitomis futbolo asmenybėmis.

„Futbolas yra puikus būdas suburti žmones kartu. Pradėjus aktyviai žaisti, dalyvauti varžybose ir renginiuose, sutikau labai daug įdomių žmonių, kai kurie tapo ir artimais draugais“, – šypsosi pašnekovė.

Ramutė ne tik azartiška futbolo žaidėja, bet ir žiūrovė – ji stengiasi nepraleisti futbolo rungtynių, aktyviai palaiko Lietuvos čempionų titulą ginančią Marijampolės „Sūduvos“ komandą, o įvairiuose tarptautiniuose turnyruose serga už Madrido „Real“ klubą.

„Kartu su anūkais laukiame futbolo rungtynių. Aistringai palaikome savo komandas, todėl ramiai sėdėti negalime. Visada keliaujame pažiūrėti Marijampolėje vykstančias rungtynes, o svarbiausius turnyrus stebime per „Viasat Sport Baltic“, anūkai pratina mane ir prie vaizdo transliacijų internetu viaplay.lt platformos“, – pasakoja Ramutė. 

Močiučių futbolo pradininkė Ramutė nežada sustoti. Artimiausiuose planuose numatomos draugiškos rungtynės su Anglijos močiučių komanda, o glaudus bendravimas su kitų šalių močiutėmis žada ir daugiau intriguojančių tarptautinių varžybų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE