Pagrindinis > Naujienos > Moksleiviai minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną

Moksleiviai minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną

 

Kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Šiai dienai paminėti Marijampolės savivaldybėje, vykdant antikorupcinį visuomenės švietimą ir siekiant atkreipti jaunimo dėmesį į korupcijos daromą žalą, buvo surengtas antikorupcinių plakatų konkursas „Myliu savo kraštą be korupcijos“.

Marijampolės savivaldybės aukštesniųjų klasių moksleiviai (9–12 klasių ir gimnazijų I–IV klasių moksleiviai) buvo kviečiami parengti A3 formato socialinės reklamos antikorupcinius plakatus.

Marijampolės savivaldybės korupcijos prevencijos komisijos nario ir konkurso iniciatoriaus Ramūno Buroko teigimu, moksleivių švietimas yra neatsiejama korupcijos prevencijos dalis, norint ugdyti pilietišką ir atsakingą jaunąja kartą, kuri žino savo teises ir pareigas, kuriai ne vis vien, kokia mūsų šalis yra dabar, bus rytoj ar po dešimties metų.

„Konkurso tikslas yra priminti moksleiviams, kad nuo mūsų pačių priklauso, kokioje šalyje mes gyvename ir gyvensime: ar aš esu sąžiningas sau ir kitiems pradedant mokyklos suole (ar nenusirašinėju?), baigiant darbu valstybės tarnyboje (ar visus gyventojus ir jų grupes vertinu vienodai?) ar versle (ar esu sąžiningas su savo darbuotojais ar darbdaviu, ar moku visus mokesčius). Šios vertybės formuojamos dar mokyklos suole, todėl šiuo konkursu ir norime, kad atliekant konkurso užduotį prasidėtų diskusijos“, – kalbėjo R. Burokas.

Konkurso metu buvo sulaukta labai įvairių, originalumu stebinančių plakatų. Mokiniai plakatus piešė naudodami įvairią techniką: akvarelę, guašą, tušą, kreideles, pieštukus ir t. t. Pačius kūrybiškiausius, originaliausius, aiškiausius darbus vertino ir atrinko Marijampolės savivaldybės administracijos sudaryta komisija.

Bendru komisijos nutarimu I vieta ir kelionė į Europos Parlamentą, kurią dovanoja europarlamentarė Vilija Blinkevičiutė, atiteko Auksei Setkevičiūtei, 16 m. Marijampolės sav. Želsvos pagrindinės mokyklos mokinei, o II vieta – Jauniui Martinavičiui, 15 m. Marijampolės sav. Šunskų pagrindinės mokyklos mokiniui.

Karolina BARKAUSKAITĖ

Konkurso nugalėtojos Auksės Setkevičiūtės darbas "Pagalvok!'' Plakatai stebino originalumu, meniškumu. Plakatai stebino originalumu, meniškumu. Plakatai stebino originalumu, meniškumu. Plakatai stebino originalumu, meniškumu. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE