Pagrindinis > Dėmesio! > Moteris apie moterį!

Moteris apie moterį!

Kviečiame balandžio 23 d. 17 val. P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje  pasitikti poetę, prozininkę, muziejininkę Aldoną Ruseckaitę, kuri pristatys paskutinį ir garsiausią šiuo metu biografinį romaną (knygų TOP dešimtuke pirmoji knyga) apie lietuvių poetės Salomėjos Nėries gyvenimą. Biografinis romanas „Padai pilni vinių“ pasakoja dramatišką poetės gyvenimo istoriją ir atskleidžia jos lyrišką, bet ir tvirtą būdą.

Tai ne tik Poetės gyvenimas pačiu sunkiausiu laikotarpiu – nuo 1940 m. įvykių Lietuvoje, karo metų SSRS gilumoje, išgyvenimų sugrįžus į „išvaduotą“ Tėvynę, sunkios ligos mėnesiai – bet ir meistriškai sukurtas kūrėjos portretas.  Knygoje „Padai pilni vinių“ Salomėja Nėris – moteris, motina, mylimoji, poetė, kuri jaučia, išgyvena, kovoja, bijo suklysti, blaškosi tarp maištaujančios dvasios ir visiško užsisklendimo. Tai galima justi ir jos kūryboje, ir asmeninio gyvenimo peripetijose. 
Rašytoja Ruseckaitė pati prisipažįsta, kad sukūrusi romaną beveik atradusi tiesą. Ji  siūlo naujai, tiesiog žmogiškai pažvelgti į vieną talentingiausių Lietuvos poezijos kūrėjų, kurią taršė ir nepalankios istorinės sąlygos ir asmeniniai išgyvenimai.

Ateikime susitikti su rašytoja, pasikalbėti, gal būt išsiaiškinti tuos klausimus, kurie mums labai rūpi ir yra svarbūs. Nes Ald. Ruseckaitė, parašiusi ne vieną biografinį romaną apie didžiuosius lietuvių literatūros kūrėjus, yra ne tik talentinga kūrėja, bet ir sukaupusi daugybę muziejinių žinių, tikrai turi ką mums pasakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE