Pagrindinis > Regione > Kultūra > Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitei – sveikinimai ir parodos

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitei – sveikinimai ir parodos

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (II a.) Nacionalinės bibliotekų savaitės proga atidarytos trys parodos.

Atidarant parodas, bibliotekoje apsilankė Marijampolės meras Povilas Isoda ir mero pavaduotojas Artūras Visockis, kurie neslėpdami jaudulio, kad po po ilgo karantino laikotarpio vėl galima susitikti renginiuose, pasveikino bibliotekos direktorę Daivą Kirtiklienę bei parodų darbų autores.

„Nuoširdžiai sveikinu Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės, kuri yra svarbiausias metų renginys visoms bibliotekoms, proga. Jūsų bibliotekos gyvenime pastaraisiais metais įvyko daug gražių pokyčių, tačiau profesionali veikla net ir pandemijos laikotarpiu, prisitaikant prie naujos realybės ir virtualaus gyvenimo, teikiant ir plečiant naujas paslaugas vartotojams, įgyvendinant kūrybingumą skatinančius kultūrinius ir edukacinius projektus, parodo jūsų įstaigos kolektyvo atsidavimą marijampoliečiams. Tegul biblioteka ir toliau išlieka pilna veiklų ir galimybių, kviečiančių lankytis bibliotekoje ir realybėje, ir virtualioje erdvėje, bei visada būna patrauklia ir lankoma“, – sakė meras Povilas Isoda.

Jau 21 kartą organizuojamos savaitės šūkis „Nauja realybė – naujos formos“ atliepia šio meto aktualijas, kai gyvenimas persikėlė į naują realybę ir renginiuose dalyvaujame virtualiai, tačiau šių parodų atidaryme, atsilaisvinus karantino sąlygoms, susitiko organizatoriai ir kūrėjai, kurios pristatė savo darbus.

Atidaryta bendra jaunos menininkės kraštietės Rugilės Navickaitės keramikos darbų ir VšĮ „Profesijų spektras“ Marijampolės filialo Floristikos mokymo programos mokinių bei jų mokytojų darbų paroda „Naujos formos“.

Keramikės R. Navickaitės darbuose atsispindi savitos meno išraiškos formos, persipinančios su istorija, gyvenimo džiaugsmo ir savojo kūrybinio kelio atradimo paieškomis.

Floristiniuose darbuose susilieja harmonija su gamta, įdomių idėjų kompozicijose iš augalų atsiskleidžia žmogaus prigimtis kurti ir siekti harmonijos įgyvendinant savo fantaziją.

Marijampolės profesinio rengimo centro Floristų specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių mokymo programos ir Kirpėjų mokymo programos mokinių parodą „Nauja realybė kasdienybėje“ organizavo mokytojos Giedrė Abraitienė, Lina Lelešienė, Vaida Lukšienė, Ramunė Žilinskienė. Moksleivių kartu su mokytojomis parengti eksponatai kviečia į šiandieninę pandemijos gyvenimo realybę pažvelgti kūrybiškai: manekenų veidus dengia meniškai dekoruotos kaukės ir puošia prie jų priderintos stilingos šukuosenos.

Renginyje muzikinį pasirodymą dovanojo Marijampolės meno mokyklos jaunieji atlikėjai Rapolas Matulevičius ir Haris Katilius, vadovaujami vyresniojo mokytojo Beno Aukščiūno ir vyresniojo koncertmeisterio Arūno Šerpyčio.

Parodos, žavinčios kruopštumu, kantrumu, beribėms idėjomis ir rūpestingai įsisavintomis technikomis, bus eksponuojamos iki gegužės 15 d.

Kviečiame užsukti ir pasigrožėti parodomis bei apsilankyti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos, kuri rugsėjo 1-ąją švęs savo 100 metų sukaktį, „Facebook“ paskyroje, kur galėsite prisiminti bibliotekos veiklos ištakas, svarbiausius įvykius, datas!

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE