Pagrindinis > Dėmesio! > Namų saugumu turi rūpintis ir patys gyventojai

Namų saugumu turi rūpintis ir patys gyventojai

Policijoje pastarąją savaitę registruota keletas vagysčių iš butų. Vagys dažniau braunasi į butus, esančius pirmuosiuose aukštuose – per balkonus arba langus. Atsižvelgdama į tai, policija sustiprino patruliavimą, ypač gyvenamuosiuose miesto rajonuose. Policija turi tam tikros informacijos apie šias vagystes ir kryptingai dirba, kad asmenys, įvykdę šias nusikalstamas veikas, būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Vagims visos savaitės dienos vienodos, paros laikas taip pat neturi įtakos. Yra tik jiems tinkama arba netinkama situacija ir žinojimas, kad namai yra tušti ir ne visai vargingi. Kartais būtais ar nebūtais tėvų turtais mėgsta pasipuikuoti vaikai – vertėtų ir su jais prevenciškai pasikalbėti šia tema.

Pareigūnai, tirdami vagystes, pastebi, kad į gyvenamąsias patalpas vagys patenka lengviausiu keliu: sulaužius plastikinius langus arba balkonų duris.

Gyventojai nuolat turi būti budrūs ir saugoti savo turtą. Policijos patarimai, kaip apsaugoti savo namus ir juose esantį turtą:

 • Net būdami namuose duris užrakinkite. Duryse patartina įsidėti spyną su sudėtingais užraktais, geriausia rinktis šarvuotas duris su metaline stakta.
 • Jei gyvenate daugiabutyje, užtikrinkite, kad tamsiu paros metu laiptinėje būtų įjungtas apšvietimas su judesio davikliu.
 • Visada įsitikinkite, kad išeidami iš namų uždarėte langus. Patartina įsirengti apsaugines žaliuzes ar grotas.
 • Nesidalinkite vienu namų raktu, palikdami sutartoje vietoje, pametus raktą nedelsiant pakeiskite spyną.
 • Namuose nelaikyti didelių pinigų sumų.
 • Vertingus daiktus, laikomus namuose, patartina pasižymėti policijoje specialiu žymekliu.
 • Paaiškinti vaikams, kad šie nesigirtų savo draugams ar pažįstamiems, kokie vertingi daiktai yra jų namuose.
 • Nesiųsti linkėjimų draugams socialiniuose tinkluose iš atostogų užsienyje – ši informacija gali būti naudinga nusikaltėliams. Užtikrinkite, kad to nedarytų ir jūsų vaikai.
 • Bendrauti su kaimynais, turėti jų kontaktinius telefono numerius, kad būtų nesunku su jais susisiekti. Kartu su kaimynais aptarti, kaip galima padidinti savo gyvenamosios aplinkos saugumą.
  Burtis į „Saugios kaimynystės“ grupes, siekiant padidinti savo gyvenamosios aplinkos saugumą.
 • Matant teisės pažeidimus ar nusikalstamas veikas, būtinai kreiptis į policiją arba tel. 112.
 • Turto apsaugos ir dėl saugios kaimynystės kūrimo kreipkitės į Marijampolės apskr. VPK bendruomenės pareigūnus tel. 8 700 60324, 8 672 98124 arba atvykite į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (Marijampolėje j. Basanavičiaus a. 2), 305 kab.

Komentaras “Namų saugumu turi rūpintis ir patys gyventojai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE