Pagrindinis > Naujienos > Naudingi patarimai prieš gripą, paršalimą ir imunitetui stiprinti

Naudingi patarimai prieš gripą, paršalimą ir imunitetui stiprinti

Kamuoja peršalimas? Vargina gripas? Siūlome naudingų natūralių patarimų šioms bėdoms išvengti!

* * *

Kas rytą tik atsikėlę išskalaukite burną vandeniu ir išgerkite šaukštą ryžių acto (atkreipkite dėmesį: ryžių actas tik – 2%). Būtent taip šešis tūkstantmečius elgiasi kinai ir todėl pusantro milijardo žmonių beveik neserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Nepatariu užgerti vandeniu, nes ryžių actas labai silpnas ir gerai padeda net tiems, kas serga skrandžio opalige, skundžiasi skrandžio rūgštingumu, sunkumu, virškinimo bėdomis. Ryžių actas nesukelia rūgštingumo, o pagerina šarmines reakcijas. Burnos ir nosies skalavimas rytais ir vakarais rūgštiniu vandeniu – jokių gripų!!!

O dabar – svarbiausias dalykas: lietuviams lietuviškas sveikatinantis pagalbininkas – Vincento antigripinas, kuris apsaugos organizmą nuo gripo bacilų. Plakikliu (blenderiu) sutrinkite 700 g lietuviškų spanguolių, 500 g lietuviško medaus, 50 g kaimiškų česnakų, 50 g kaimiškų svogūnų. Taip pat sutarkuokite 20 g nuluptų laukų krienų, sumaišykite su spanguolėmis, po to įmaišykite 10 g lietuviško medaus žiedadulkių, 10 g lietuviškos bičių duonelės, 5 g šviežiai maltų garstyčių, 5 g šviežiai malto cinamono, 1g šviežiai maltų aitriųjų paprikų (galima sumalti kavos malūnėliu). Laikykite šaldytuve inde su dangteliu.

30 minučių po to, kai ryte išgėrėte ryžių acto, išsiskalavote burną rūgštiniu vandeniu, išgerkite šaukštą sveikatinančio Vincento antigripino.  Kol siaučia epidemija, Vincento antigripiną gerkite ir vakarais.

* * *

Būtinai padėkite savo kūdikėlių imunitetui: nakčiai sutrinkite kelias česnako skilteles į košelę ir įdėkite kūdikėliui į kojinytes nakčiai taip, kad česnakas liestų padukus.

Be to. pasidarykite sveikatinantį apsauginį spanguolių arba bruknių gėrimą: sutrinkite plakikliu (blenderiu) 500 g uogų, sutrinkite trintuve arba išspauskite preseliu 50 g česnako, sumaišykite su 100 g medaus ir taip laikykite uždarame inde šaldytuve. Geriant į 150 g vandens įplakite 50 g uogų mišinio. Gerkite dažnai (per dieną – iki 2 litrų, o vaikeliams duokite per pusę mažiau).

* * *

Karšta arbata su imbieru – puiki priemonė peršalimui įveikti. 200 g nulupto imbiero supjaustyti labai smulkiais kubeliais, 2 citrinas (220 g) ypač kruopščiai ir gerai nuplauti, supjaustyti plonais griežinėliais ir viską išmaišyti su 180 g medaus. Laikyti uždarame inde šaldytuve. Patiekiant į stiklinę įdėti 30 g mišinio, užplikyti 150 g karšto vandens.

* * *

Sveikatinantis gyvas alus. 200 g gyvo alaus (jo sunku gauti, bet įmanoma) pakaitinkite iki 30 laipsnių, įmaišykite šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako, šaukštelį trintų krienų, pusę šaukštelio bičių duonelės, įlašinkite 20 lašų ežiuolės tinktūros.

* * *

Pradėję kosėti, gerkite karštą pienu su medumi ir česnaku. 200 g naminio pieno (jokiu būdu ne parduotuvinio, nes tai yra ne pienas, o tik pieno surogatas) pakaitinkite iki 30 laipsnių, ištirpinkite jame nubrauktą šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako ir mažais gurkšneliais išgerkite.

* * *

Suskaudus gerklei, pasidarykite ypač veiksmingą inhaliaciją: išvirkite bulvių su lupenomis, nupilkite vandenį ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, kvėpuokite bulvių garais. Labai gerai padeda karštų bulvių kompresas: virtas karštas bulves sugrūsti, suvynioti į rankšluostį ir dėti ant krūtinės.

* * *

Gastritą, žaizdas skrandyje gydo bulvių sunka: du kartus dienoje pusvalandį prieš valgį reikia išgerti po pusę stiklinės šviežiai išspaustos bulvių sunkos, savaitę negerti ir po to dar savaitę gerti. Šiuos susirgimus ypač veiksmingos gydo kopūstų sunka: tris kartus per dieną, pusvalandį prieš valgį, reikia išgerti po pusę stiklinės šviežiai išspaustų kopūstų sunkos.

Vincentas SAKAS

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

P. S. Be to, pasidarykite sveikatinantį apsauginį spanguolių arba bruknių gėrimą: sutrinkite plakikliu (blenderiu) 500 g uogų, sutrinkite trintuve arba išspauskite preseliu 50 g česnako, sumaišykite su 100 g medaus ir taip laikykite uždarame inde šaldytuve. Geriant į 150 g vandens įplakite 50 g uogų mišinio. Gerkite dažnai (per dieną – iki 2 litrų, o vaikeliams duokite per pusę mažiau). Toks natūralus papildas imunitetui tikrai bus naudingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE