Pagrindinis > Naujienos > Naujai atradome Marijampolės piliakalnius

Naujai atradome Marijampolės piliakalnius

Tokį šūkį pasirinkome Europos archeologijos dienoms skirtam žygiui  per 2 mūsų miesto piliakalnius, kuris buvo skirtas ir Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečiui. Žygiavome  birželio 15 d.

Per 80 dalyvių iškilmingai palydėti iš Miesto sodo nuo Vytauto Didžiojo paminklo įveikė (ne tokį ilgą) 12 km atstumą, Palydoms saksofonu akompanavo Kęstutis Vievesis, sveikino renginio organizatorė Alytaus – Marijampolės skyriaus patarėja Violeta Kasperavičiūtė, Marijampolės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Gurauskienė, Sūduvos (Suvalkijos) Etninės kultūros globos tarybos narys Gintaras Skamaročius. Buvo pristatytas svečias dr., archeologas Algimantas Merkevičius.

Žygį palaimino ir palinkėjo sėkmės Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Giedrius Bakūnas MIC.

Diena žygiui buvo ypač gera, saulėta, bet ne per karšta, vėjukas gaivino įšilusius veidus, o širdį džiugino piliakalnių ir Šešupės pakrančių grožis. Iš mokslininko sužinojome labai daug: ir ne tik apie piliakalnius, bet ir apie Sūduvos priešistorę, dabar jau nesakysime, kad šis kraštas buvo pavirtęs dykra, nes surastos ir tyrinėtos gyvenvietės rodo, kad jis buvo apgyventas ir minimu laikotarpiu.

Klausėsi visi: ne tik vyresni, bet ir jaunimas, net vaikai kai kuriuos faktus įsidėmėjo! Tai pažintinė renginio dalis. O diena buvo visapusiškai turininga. Žygeiviai įrodė savo tvirtumą ir užsigrūdinimą: po nueito kelio dainavo ir šoko ant Kumelionių piliakalnio! Ypač žavėjo jaunieji šauliukai! Jie, vadovaujami savo instruktorės Rūtos Čepaitienės, yra visų mūsų žygių dalyviai! Visus užbūrė Tito Mockevičiaus grojimas, dainavimas ir visas jo „Nešpėtnų ansambliečių” pasirodymas!

O jau košės, kurią pagamino ir gausiai pagardino mėsyte Suvalkijos šaulių 4-os rinktinės komanda (ačiū Vytautui Kubiliui ir jo žmonėms), gardumas gardumėlis. Ir niekam nepritūko, ir visi buvo sočiai pamaitinti, saldžia arbata taip pavaišinti, kad kojos pačios nešė link Marijampolės.

Esu laiminga, kad renginys pavyko, kad žmonėms buvo gera, kad buvo šventė ir protui, ir kūnui, ir sielai!

Klubo vardu dėkoju visiems mūsų renginį reklamavusiems: Kultūros paveldo departamentui, Marijampolės savivaldybei, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centrui. Informaciniams rėmėjams: Marijampolės TV, Marijampolės miesto laikraščiui, „Suvalkiečiui“, Sūduvos gidui, Mūsų savaitei

Vida Mickuvienė, Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“ pirmininkė

Nuotraukos Rimos Kazakevičienės ir Vaidos Vosyliūtės.  

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE