Pagrindinis > Naujienos > Nauji ir ambicingi mokyklų bibliotekininkų planai 2016–2017 mokslo metams

Nauji ir ambicingi mokyklų bibliotekininkų planai 2016–2017 mokslo metams

 

Kiekvienas rugsėjis sušaukia Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio narius į susirinkimą. Mokyklų bibliotekininkės iškėlė siekiamybes: didinti bibliotekos įvaizdžio patrauklumą,identitetą, populiarinti bibliotekų paslaugas, aktyvinti bendradarbiavimą taip pat skatinti skaitymą ir formuoti teigiamą požiūrį į jį.

Susirinkimą pradėjo Marijampolės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aangelė Mikulienė. Ji pasveikino susirinkusias bibliotekininkes, palinkėjo sėkmės, pozityvumo, optimizmo, galimybių išnaudojimo, bibliotekų vaidmens didinimo mokyklos gyvenime, išskiriant prioritetus, kuriuose galėtume deklaruoti bibliotekų darbą kaip mokslą ir kultūrą.

Susirinkime buvo išklausyta ir įvertinta Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio metodinės veiklos ataskaita 2014-2016 m. Pranešėja Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Laima Vaičiūnienė bei pasidalinta mintimis iš konferencijų, seminarų, metodinių dienų. Marijampolės savivaldybės Sasnavos pagrindinės mokyklos  bibliotekos vedėjos Romutės Alaunienės informatyvus pranešimas apie seminarą VU bibliotekoje „Bibliotekų vaidmens kaita šiuolaikinėje visuomenėje“, kuris vyko 2016-04-1 Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekos vedėjos Snaigės Raguckienės informacijos apie Mokyklų bibliotekų darbuotojų švietimo konsultantų seminarą bei rugsėjo 9 –ąją Klaipėdos universitete vykusią mokyklų bibliotekų darbuotojų 1– ąją rudens konferenciją, skirtą Bibliotekų metams paminėti.Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkės Laimos Vaičiūnienės informacinis pranešimas apie metodinę dieną savivaldybių metodinių būrelių pirmininkams „Kiek yra svarbūs skaitymo ir rašymo gebėjimai mokantis visų dalykų“, kuri vyko 2016 m. rugpjūčio 23 d.Socialinių mokslų kolegijojeVilniuje. Buvo svarstomi einamieji klausimai.Nauji Metodinio būrelio pirmininko rinkimai. Nuo šių mokslo metų Metodinio būrelio pirmininkės pareigas eis Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekos vedėja Snaigė Raguckienė.

Bibliotekų metai svarbūs bibliotekininkystėje. Todėl aptarta ir įvertinta mokyklų bibliotekininkų veiklos, išlaikytos įžvalgos ir siūlymai tobulėti, drąsiai ir ambicingai planuoti savo darbą, stiprinti profesinį raštingumą ir identifikuoti bibliotekinių veiklų galimybes. Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio nariainaujaisiais mokslo metais biblioteką savo mokykloje pateiks ne tik kaip knygų komplektavimo, saugojimo, tylos, ramybės mokymosi vietą, bet ir kaip bendrystės, socializacijos,  informacijos, atradimų vietą, kultūrinio paveldo puoselėtoją.

Laima VAIČIŪNIENĖ

Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE