Pagrindinis > Naujienos > Nauji namučiai paukščiams Pašešupio parke

Nauji namučiai paukščiams Pašešupio parke

 

Kovo 17-osios popietę Marijampolės miesto mokyklų ir darželių vaikai bei kiti gamtos mylėtojai dalyvavo savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus surengtoje inkilų kėlimo akcijoje „Pasitikime paukščius“. Marijampolės miesto Pašešupio parke į medžius sukelta kelios dešimtys mokinių tėvų ir senelių sukaltų inkilų. Tradiciškai namelių paukščiams prigamino ir Marijampolės pataisos namų nuteistieji bei Marijampolės regiono aplinkos departamento pareigūnai, kurie padėjo įkelti inkilus į aukštus medžius. Paukščių sutiktuvių šventėje dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius, Švietimo, kultūros ir sporto, Ūkio departamentų vadovai. Savivaldybės administracijos specialistų skaičiavimu, tąkart į parko medžius buvo sukelta apie pusantro šimto inkilų.

Į akciją Pašešupio parko teritorijoje inkilais nešini atkeliavo lopšelių-darželių „Vaivorykštė“, „Šypsenėlė“, „Nykštukas“ ir „Pasaka“ vaikai, „Saulės“ pradinės mokyklos, Degučių ir „Želmenėlių“ mokyklų-darželių mokiniai, Petro Armino, „Ryto“, Mokolų pagrindinių mokyklų, Jaunimo mokyklos moksleiviai. Anot vaikus atlydėjusios mokyklos-darželio „Želmenėliai“ pedagogės Nidos Kmieliauskienės, vaikai su artimaisiais internete smulkiai išsistudijavo, kaip reikia gaminti inkilus vienos ar kitos rūšies paukščiams. Vaikai naujus namelius su tėvų ir senelių pagalba pagamino geniams, varnėnams, zylėms, čiurliams. Prieš imantis darbo specialistai vaikus supažindino su inkilų kėlimo taisyklėmis. Šįkart apie tai kalbėjo UAB „Arvi cukrus“ ekologas Giedrius Šlekys. Svarbu ne tik tinkamai pagaminti ir įtaisyti naujus inkilus, bet ir išvalyti senus, primena gamtininkai.

Akcijoje dalyvavo ir Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai, Marijampolės pataisos namų darbuotojai. Savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus darbuotojai visiems akcijos dalyviams skyrė dovanų – vertingų knygų apie gamtą, o pasidarbavus praalkusius ir gerokai sušalusius talkininkus vaišino šilta arbata ir įmonės „Mantinga“ bandelėmis.

Paukščių diena ir inkilų kėlimo šventė pradėta šalyje rengti daugiau kaip prieš 90 metų žymiausio Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Marijampolės savivaldybės Aplinkos valdymo skyriaus specialistai, vadovaujami Mindaugo Lelešiaus, jau trečius metus organizuoja tokį renginį ir taip tęsia iškilaus gamtininko pradėtą gamtosauginę veiklą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Inkilų kėlėjai Pašešupio parke. Inkilų kėlimo šventė Pašešupio parke 2016. Inkilų kėlimo šventė Pašešupio parke. Mažieji talkininkai. Kabinami vaikų atsinešti inkilai. Keliami inkilai Pašešupio parke. Keliami inkilai. Vaikams inkilus pagamino tėvai. ŽELMENĖLIŲ vaikai su inkilais. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE