Pagrindinis > Naujienos > Neeilinis įvykis Sūduvos sporto metraštyje

Neeilinis įvykis Sūduvos sporto metraštyje

Maždaug prieš dvejus metus asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ narių sumanytas projektas įkurti šiame Lietuvos regione sporto istorijos muziejų, kuriame atsispindėtų visa šimtmetį paržengusio sportinio judėjimo Sūduvoje raida, jau tapo realybe. Jo atsiradimo pagrindiniu leitmotyvu buvo mintis  ekspozicijos stenduose pagerbti įvairiais laikotarpiais daug pasiekusius krašto sporto bendruomenės narius. Ne mažiau svarbus yra ir kitas momentas, o būtent tai, kad   visuomenė plačiąja prasme, o ypač jaunoji karta, galėtų gyvai pamatyti sporto kolektyvų bei sportininkų  sportinėse batalijose iškovotus apdovanojimus ir taip tarsi nubraukti užmaršties dulkes nuo žmonių, garsinusių mūsų kraštą pasaulyje, vardų…

Plačiau apie šį, drįstu teigti, istorinį mūsų krašto sportiniam judėjimui įvykį parašysime jau po muziejaus atidarymo iškilmių, kurios įvyks gegužės 23 dieną 14 valandą. Marijampolės sporto istorijos muziejus įkurtas adresu Gamyklų gatvė 1, Sporto centrui priklausančiose patalpose, kurias maloniai suteikė savivaldybės valdžia.

Kad patalpos tiek forma, tiek savo turiniu taptų tokiomis, kokias jas netrukus pamatys lankytojai, pasirūpino aktyviausi asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ nariai Darius Kemeraitis, Alvydas Kirkliauskas, Gintautas Žibūda. Jie ir tapo tais žmonėmis, kurių vardai bus įrašyti į muziejaus įkūrimo istoriją.

Šaunu, jog praeityje garsių sportininkų iškovoti medaliai, taurės ir kiti sportiniai trofėjai jau nedulkės kažkur namuose, bet bus prieinami visuomenei, o ypač jaunajai kartai, galėsiančiai daugiau sužinoti apie mūsų krašto sportinio judėjimo atsiradimą, tradicijas ir pan. Tikėkimės, jog muziejaus ekspozicija bus nuolat pildoma naujais eksponatais. Taip pat reiktų padėkoti tiems sportininkams bei jų giminaičiams, sutikusiems turimus sportinius apdovanojimus rodyti naujai įkurto sporto istorijos muziejaus ekspozicijose. Ekspozicijos, kurių pavadinimai “Pradžių pradžia” , “Istorija tęsiasi”, supažindins su atskirų sporto šakų istorija ir sportinio judėjimo Sūduvos krašte raida. Dar viena ekspozicija – “Mūsų olimpiečiai” –  yra skirta Marijampolės olimpiečiams.

Ketvirta ekspozicija, pasakojanti apie garsius sporto pasaulyje žmones, kilusius iš mūsų krašto, vadinasi „Pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai bei žinomiausi treneriai”.

 Tad apsilankyti su savo auklėtiniais šiame muziejuje turėtų tapti kiekvieno mūsų krašte dirbančio trenerio, kūno kultūros mokytojo profesinės veiklos dalimi.

Gintauto Žibūdos nuotraukose: Patalpos Gamyklų g. 1, kuriose įkurtas Marijampolės sporto istorijos muziejus; muziejaus eksponatai, išdėstyti keliose ekspozicijose.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE