Pagrindinis > Naujienos > Nemokamos verslo konsultacijos didina Marijampolės įmonių konkurencingumą

Nemokamos verslo konsultacijos didina Marijampolės įmonių konkurencingumą

 

Projektas „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas ir verslumo skatinimas“, kurį įgyvendina VšĮ „Marijampolės verslo informacijos centras“, jau įpusėjo. Nuo šių metų pradžios projekto įgyvendintojai jau skaičiuoja per 800 nemokamų konsultacijų valandų, suteiktų Marijampolės apskrities verslininkams ir savo verslą ateityje planuojantiems žmonėms.

Nuo 2014 m. pradžios organizuoti 7 nemokami informaciniai renginiai jaunimo ir moterų verslumo, smulkių ir vidutinių verslo subjektų steigimo ir kitais su verslu susijusiais klausimais. Renginius aplankė per 140 dalyvių. Projekto teikiamą naudą įžvelgia ne tik vietos verslininkai, bet ir savivaldybių politikai, tarp kurių – ir Marijampolės miesto meras.

„Projekto „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas ir verslumo skatinimas“ ėmėmės žinodami, jog Marijampolės apskrityje verslumo lygis yra vienas žemiausių Lietuvoje. Mūsų tikslas buvo padidinti viešųjų paslaugų skaičių smulkaus ir vidutinio verslo subjektams bei versliems žmonėms, nes jautėsi pastebimas tokių paslaugų trūkumas. Manau, kad pavyko pasiekti pozityvių rezultatų, kuriuos ir toliau gerinsime, atsižvelgdami į vietos verslo poreikius“, – teigė VšĮ „Marijampolės verslo informacijos centras“ vadovas Simonas Žunda.

Anot S. Žundos, teikdami konsultacijas verslininkams ir organizuodami nemokamus renginius, projekto rengėjai bendradarbiauja su ilgametę viešųjų paslaugų verslui teikimo bei projektų vykdymo patirtį turinčiais technologijų parkais, slėniais, verslo asociacijomis ir aukštojo mokslo institucijomis, todėl dalyviai gauna aukščiausio lygio paslaugas iš patyrusių ekspertų.

„Į mus kreipiasi tiek patyrę verslininkai, tiek pradedantieji, tiek ir žmonės, kurie dar tik planuoja savo verslą. Mūsų konsultantai gali suteikti žinių įvairiausiais klausimais – nuo įmonių įsteigimo, lėšų pritraukimo iki marketingo, žmogiškųjų resursų, eksporto plėtros ir t.t. Kartais žmonėms sunku patikėti, jog visa tai jie gali gauti visiškai nemokamai, jiems sunkiai suprantama, kodėl kažkas norėtų jiems padėti neatlygintinai. Tačiau tokia ir yra projekto esmė“, – kalbėjo S. Žunda.

Nemokamuose informaciniuose renginiuose pasidalinti savo patirtimi iki šiol buvo kviečiami tokie pranešėjai kaip tarptautinių konferencijų pranešėjas ir Lietuvos „startuolių“ rinkoje gerai žinomas verslininkas Rytis Laurinavičius, iniciatyvos „Verslauk“ vykdantysis direktorius Mindaugas Busila, audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide Wings“ bendraturtis ir kūrybos vadovas Gediminas Tamulynas, išmaniųjų klasterių įkūrėjas ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Limpra“ direktorius Gintaras Vilda, LED apšvietimo sprendimų bendrovės „BaltLED“ savininkas Kęstutis Lukoševičius ir kiti.

Marijampolės savivaldybės meras ir vienas VšĮ „Marijampolės verslo informacijos centras“ steigėjų Vidmantas Brazys tvirtino, jog panašūs projektai yra labai svarbūs stiprinant Marijampolės apskrities verslo aplinką ir padedant steigtis ir vystytis regiono verslo įmonėms.

„Tokie projektai neabejotinai yra reikalingi mūsų regionui. Nemokamas konsultacijas verslo ir verslumo klausimais teikiantys įvairių sričių specialistai padeda darbo vietas kuriančioms mūsų vietinėms smulkioms ir vidutinėms įmonėms sklandžiau vystytis ir sustiprėti. Vertę gauna ir žmonės, kurie dar tik planuoja savo verslą. Rezultatą turėtų pajusti visa apskritis – juk stiprėjantis ir konkurencingesnis verslas reiškia daugiau sukuriamų darbo vietų ir didesnę gerovę mūsų žmonėms“, – projekto naudą įžvelgė miesto meras V. Brazys.

Projektas „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas ir verslumo skatinimas“ yra iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos. Iš Europos Sąjungos regioninio plėtros fondo projektui skirta suma siekia per 700 tūkst. Lt. Projektas bus baigtas įgyvendinti kitų metų birželio 12 d.

Daugiau informacijos

Monika BŪRAITĖ

E.: monika@mvicentras.lt             

T.: +370 655 51751

Nuotraukoje – Simonas Žunda.

4 komentarai(-ų) “Nemokamos verslo konsultacijos didina Marijampolės įmonių konkurencingumą

  1. smagu, kad konsultacijos vyksta ir mažesniuose miestuose, ne tik didmiesčiuose. taip mes tikrai galime sumažinti taip visų akcentuojamą atskirtį tarp didžiųjų miestų ir mažesniųjų.

  2. Labai šaunu, kad yra kuriami tokie projektai, kurie skatina verslumą ir įtraukia jaunus verslininkus kurti verslą tokioje nedidelėje darbo rinkoje kaip Marijampolė. Manau, kad verslo konsultacijos yra puikus būdas verslininkams nemokamai susipažinti su verslo steigimo informacija, išklausyti pranešimus, kuriuos skaito pažengę verslininkai ir nuspręsti, ar verslo idėja bus optimizuota.

  3. Šaunu, kad yra vykdomi tokie projektai. Mano įmonėje procesu optimizavimas buvo pasiektas būtent verslo konsultacijų dėka. Todėl manau, kad visi norintys, kad jų verslas vystytųsi, turėtų pasikonsultuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE