Pagrindinis > Naujienos > Pareigūnių apsilankymas Kybartų vaikų globos namuose

Pareigūnių apsilankymas Kybartų vaikų globos namuose

Baigiantis vaikų rudens atostogoms Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (aps. VPK) Vilkaviškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė ir Inga Bulevičiūtė, pareigūnė dirbanti su nepilnamečiais, lankėsi Kybartuose vaikų globos namuose pasikalbėti, artimiau pabendrauti su vaikais, praleisti kartu pusdienį, parodyti jiems, kad yra mylimi ir laukiami, jog gyvenimas už globos namų sienų taip pat yra geranoriškai nusiteikęs,  bei aptarti svarbius klausimus su ten dirbančiu personalu.

Kybartų vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 57 likimo nuskriausti vaikai. Šiuose namuose vaikai apgyvendinami iš viso rajono problemiškų šeimų, kurioms dėl vaikų nepriežiūros atimtos globos teisės ar šeima neturi galimybių pasirūpinti vaikais, dalis šių vaikų turintys sveikatos negalią, kiti grįžę iš vaikų socializacijos centrų.

Pareigūnėms pradėjus bendrauti su vaikais iš karto užsimezgė atviras pokalbis, jautėsi, kad čia gyvena vieninga šeima, jiems rūpi viskas kas juos supa, tai kas vyksta čia jų namuose. Vaikai noriai pareigūnėms pasakojo apie tai, kaip jiems sekasi tarpusavyje bendrauti, ką veikia laisvalaikiu, ką sportuoja, kokių jau turi pasiekę apdovanojimų už sportinius pasiekimus.

Personalo darbuotojos paminėjo, kad ne visi globotiniai noriai laikosi vidaus tvarkos taisyklių – rūko, išėję ne visi laiku sugrįžta į globos namus, tuomet personalui prisireikia prašyti policijos pagalbos.

Pareigūnės vaikams priminė apie žalingų įpročių pasekmes, administracinę ir baudžiamąją atsakomybę, buvo kalbama apie vaikų saugumą tiek gatvėje, tiek gyvenamojoje aplinkoje. Patarėnepasiduoti provokacijoms, nesivelti į konfliktus, paskatino vaikus rūpintis vieni kitais, o patekus į bėdą – kreiptis pagalbos į globos namų personalą ar policiją. Pareigūnės priminė, kad reikia žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas, gerbti vyresniuosius bei paisyti jų prašymų ir patarimų.

Pareigūnės vaikams papasakojo apie policininko darbo kasdienybę, akcentavo, kad policininko darbas realiame gyvenime reikalauja didelės atsakomybės, ištvermės ir pasiaukojimo žmonių gerovei. Paklausus vaikų kokią turite svajonę pasirenkant profesiją, viena mergaitė priėjusi nedrąsiai atsakė, kad norėtų būti gera policininkė.

Marijampolės aps. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Komentaras “Pareigūnių apsilankymas Kybartų vaikų globos namuose

  1. laba diena kai gyvenam as rita zulkarnejeva gyveni 9metus as labai gerai gyvenu in españa turiu 3 vaikus gyvenu gerai noriu 2015 atvazuiuoti para zuiret kai gyvenimas va acui labai vi sogero rita zulkarnejeva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE