Pagrindinis > Žmonės > Ad memoriam > Netekome Vytauto Griniaus

Netekome Vytauto Griniaus

  Šiandien ryte pasiekė skaudi žinia: netekome Vytauto Griniaus, pedagogo, kraštotyrininko, muziejininko ir labai tauraus žmogaus. Įsikūręs Paežeriuose kaip mokytojas, mokyklos vadovas, pelnė mokinių ir jų tėvų palankumą ir meilę. Gamta, istorija, dr. V. Kudirkos atminimo įamžinimas, daugybė straipsnių spaudoje – tai tik maža dalelė Tavo aktyvios veiklos. Valdydamas plunksną, turėjai  subtilaus humoro jausmą, satyrose pašiepdavai  net didžiūnus, sovietinio laikotarpio vadukus. Kartu su Paežerių girininku Klimu, pasitelkęs mokinius, keldavai  inkilus, sodindavai medelius  Mėgai  sportą, Tavo treniruojami ugdytiniai laimėdavo prizines vietas šachmatų, krepšinio varžybose. Atgimimo pradžioje, keičiant Vilkaviškio rajono laikraščio “Pergalė” pavadinimą,  tapai  naujo pavadinimo krikštatėviu, pasiūlęs vardą “Santaka”. 

Vytautai Griniau, kartu su mokytoju  tremtiniu Stasiu Ankevičiumi kūrei ir tobulinai, puoselėjai Vinco Kudirkos klėtelės muziejaus veiklą. Tik Tavo pastangų dėka gimė Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus, buvai  jo ilgametis vadovas.

Iki gilios senatvės mėgai  bėgioti, vaikščioti gamtoje. Atmintyje išliko kuriozinis nutikimas Nidoje. Ten vykdavo muziejų vadovų mokymai, seminarai. Vytautas iš vakaro pakvietė ryte pabėgioti po Nidos miškelius basomis. Taip jis darydavo kiekvieną rytą. Išbėgau ir aš. Per žiemą kojų padai tapo jautrūs aplinkai, o Vytautas bėgiojo ir lyg niekur nieko  po kojomis mindamas pušų kankorėžius. Grįžau iš rytinio bėgimo skaudamais padais, o Vytautui  kad nors ką, tik gudriai šypsosi, matydamas mano perkreiptą veidą. Net įkopęs   į  devintą dešimtį metų, dar atvykdavo į vilkaviškiečio Stasio Kružinausko rengiamus šachmatų mačus. Atvykdavo ir  į su istorija susijusius renginius, pergyveno dėl jo puoselėtos V. Kudirkos klėtelės likimo.

Susitikus  buvo miela su Tavimi  pasidalinti gimtojo krašto istorijos naujienomis.

Vytautas Grinius birželio 27 d.  14 val. bus pašarvotas po Vilkaviškio katedra. Laidojamas bus Paežerių kaimo  kapinėse. Birželio 28 d. 12 val. iš katedros bus palydimas į savo paskutinę kelionę.

Mielas Vytautai , Paežeriuose sukūrei grožio oazę ne tik aplink savo namus,  bet puoselėjai gėrį ir grožį kiekvieno Tave pažinojusio kelyje. Šviesus Tavo paveikslas pasiliks visų Paežerių krašto žmonių ir Tavo bičiulių, bendradarbių   atmintyje.

 Tavo bičiulis –  istorikas, muziejininkas Antanas Žilinskas

Vytautas Grinius birželio 27 d.  14 val. bus pašarvotas po Vilkaviškio katedra. Laidojamas bus Paežerių kaimo  kapinėse. Birželio 28 d. 12 val. iš katedros bus palydimas į savo paskutinę kelionę.

               

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE