Pagrindinis > Dėmesio! > Nežinote, kaip praleisti šeštadienį? Kviečiame į edukacinį renginį „Vėlių laikas“

Nežinote, kaip praleisti šeštadienį? Kviečiame į edukacinį renginį „Vėlių laikas“

 

Nuo Vėlinių iki pat Kūčių gyvename ypatingu laiku. Istoriniuose šaltiniuose šis laikas vadinamas Vėlių laiku, kai išskirtinis dėmesys skiriamas mirusiesiams, jų atminimui ir pagerbimui. Krikščioniškojoje tradicijoje mirusiesiams pagerbti skiriama Vėlinių šventė, o ikikrikščioniškoje tam buvo skiriamas visas laikotarpis su ypatingomis apeigomis, papročiais. Net lietuviškieji Kūčių vakaro papročiai yra susiję su mirusiųjų pagerbimu.

Visi, kurie domisi tradicijomis, kurie nori savo namus papuošti  pačių pagamintomis žvakelėmis bei susipažinti su senaisiais vėlių pagerbimo papročiais, kviečiami į Marijampolės kraštotyros muziejaus edukacinį renginį “Vėlių laikas”.

Jo metu gilinsimės į švenčių senojo lietuvių tikėjimo ir krikščioniškąsias tradicijas, senoviniu būdu liesime žvakes ir lipdysime ašarines – molinius indelius, turėjusius ritualinę paskirtį.

Renginys vyks lapkričio 12 d., šeštadienį, 10 ir 13 val. Laukiami ne tik suaugusiieji, bet ir šeimos su vaikais. Renginio kaina – 2 EUR. Registracija tel. (8 343) 54 575.

renginys_sestadienio_3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE