Pagrindinis > Dėmesio! > Nuo pažeidimo iki nusikaltimo – vienas klaidingas žingsnis

Nuo pažeidimo iki nusikaltimo – vienas klaidingas žingsnis

 

Policija primena, jog Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimas gali būti tik klaida, o kyšio davimas – jau nusikaltimas. Kyšiu laikomi  pinigai, įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai, siūlomi, žadami ar duodami policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Birželio 4 d. apie 14.40 val. Marijampolėje Kauno g., 43-ejų vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą ir patikrinimo dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo (vairavo automobilį galimai apsvaigęs), Marijampolės Kelių policijos pareigūnams davė 100 eurų kyšį.

Birželio 6 d. apie 11,45 val Šakiuose, neblaivus (3,07 prom. alkoholio) 60-etis vyras, sėdo į automobilį „VW Golf“ ir ketino jį vairuoti, tačiau pareigūnai laiku sustabdė. Vyriškis, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą, davė policijos pareigūnams 50 eurų kyšį.

Abiems atvejais pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo. Vyriškiams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kelių eismo taisyklių pažeidimas gali būti tik klaida, o kyšio davimas – jau nusikaltimas. Kyšiu laikomi  pinigai, įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai, siūlomi, žadami ar duodami policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Atminkite:

– jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis;

daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas;

– pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį Jums gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metų laisvės atėmimo;

–  davę kyšį, net iki 15 metų negalėsite būti ramus, kad šie duomenys nepasieks teisėsaugos ir Jums nebus pateikti įtarimai.

Jei jaučiate, kad esate provokuojamas duoti kyšį, iš Jūsų reikalaujama kyšio – nepasiduokite pagundai ir apie tai nedelsdamas praneškite pasitikėjimo tel. Marijampolėje 91260, arba 112. Žinokite, įstatymas numato atleidimą nuo atsakomybės, jei nedelsdamas pranešėte apie tai, kad iš Jūsų buvo reikalaujama ar buvote provokuojamas duoti kyšį ir jį davėte.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Komentaras “Nuo pažeidimo iki nusikaltimo – vienas klaidingas žingsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE