Pagrindinis > Dėmesio! > Nuo sausio 1-osios privaloma ženklinti naminius gyvūnus

Nuo sausio 1-osios privaloma ženklinti naminius gyvūnus

 

Nuo sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Lietuvos Respublikos Seimo priimtas įstatymas, pagal kurį visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Jau nuo 2016 m. sausio 4 d. visi gyvūnų augintinių savininkai, apsisprendę ženklinti ir registruoti savo šunis, kates ir šeškus, gali teikti prašymus.

Lietuvos Respublikos Seimas dar 2012 metais nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. „Mano nuomone, privalomas ženklinimas turėtų būtų taikomas tik iš Lietuvos išvežamiems šunims, šeškams ir katėms bei pavojingiems šunims, tačiau Seimas priėmė sprendimą ženklinti visus augintinius“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Gyvūnų augintinių registravimo tikslas yra mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių ir šunų populiaciją, taip užtikrinant jų gerovę, apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pavojingų gyvūnų ir jų ligų, ypač nuo pasiutligės, kurią platina katės, šunys ir šeškai, sudaryti sąlygas surasti gyvūną augintinį pagal Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje įregistruotą gyvūno augintinio laikytoją ir taip užtikrinti gyvūnų augintinių atsekamumą.

Nuo pirmadienio paženklintų augintinių duomenys bus kaupiami Gyvūnų augintinių registre, kurį tvarkys VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Taip pat už registrą bus atsakinga ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kurios teritoriniai skyriai nemokamai priims augintinių savininkų prašymus įregistruoti mikroschema paženklintą gyvūną Gyvūnų augintinių registre. Registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino.

Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus augintinius. Veterinarijos paslaugų teikėjų sąrašas skelbiamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje.

2016 m. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami per 4 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip perduodant kitam savininkui. Iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami ir registruojami iki 2017 m. balandžio 1 d.

Kilus klausimams dėl gyvūnų augintinių registravimo ir ženklinimo, galima susisiekti su Žemės ūkio ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro specialistais.

Žemės ūkio ministerijos informacija

4 komentarai(-ų) “Nuo sausio 1-osios privaloma ženklinti naminius gyvūnus

  1. paženklinti būtina, bet žinokit dabar ne visi ir ženklina.. atrodo privaloma, bet vis tiek daliai dzin. tikėkimės, kad bent prižiūri kaip priklauso

  2. Gyvūnus ženklinti reikia, juk nenorime, kad jiems pabėgus ar pasimetus jų neberastume. Tai juk mūsų šeimos nariai, kuriais turime pasirūpinti. Asmeniškai aš, savo augintinę Kają nuolat palepinu skaniukais

  3. gal,tai ir reikalinga,bet daugialis gyvunu atsidurs gatveje,nes ne visi tai supranta arba tiesiog negali skirti tam lesu,patys vos isgyvena.gaila gyvunu ir ju seimininku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE