Pagrindinis > Naujienos > Nuotrauka su įžymybe – pomėgis ar puikybė?

Nuotrauka su įžymybe – pomėgis ar puikybė?

 

Nuotrauka – sustabdyta kasdienybės akimirka, įamžintas gyvenimo momentas. Pačios maloniausios sustabdytos akimirkos dažnai tampa interjero dalimi, puošmena – parinkus rėmelių spalvą, pritaikius foną, radus neįprastą formą. Net ir darbo kabinetuose gausu įrėmintų fotografijų – šitaip direktoriai, pavaduotojai, vadybininkai, meistrai, gydytojai, teisėjai, prokurorai, policininkai (ir t. t.) kiekvieną minutę tarnyboje gali mėgautis savo mieliausių žmonių, įamžintų nuotraukose, artumu. Vieniems tai – šiltas noras ir malonus jausmas, kitiems – būtinybė ar net mados reikalas.

Darbo kabinetuose ir namuose ar butuose ant sienų kabinamos, ant lentynų dedamos ir tokios įrėmintos nuotraukos, kuriose tų patalpų šeimininkas įsiamžinęs su visiems gerai žinomais žmonėmis – Romos popiežiumi, savo partijos vedliu, scenos „žvaigžde“ ar garsiu sportininku. Dėl tokių nuotraukų buvę net ir kuriozų: prieš keliolika metų vienas tuomet garsus Marijampolės nusikaltėlis nusifotografavo su Lietuvoje viešėjusia indų aktore Aišvarija Raj, tuokart laimėjusia „Mis pasaulio“ karūną, ir po šios nuotraukos publikacijos dienraščiuose buvo sučiuptas, nes išsidavė – prieš tai buvo ilgai ieškotas kaip nežinia kur pasprukęs nuo pareigūnų…

Nuotrauka su įžymybe – kam tai? Gal paprastas žmogus šalia „žvaigždės“ pats sau atrodo svarbesnis? Gal laimingesnis, šildydamasis įžymybės šlovės spinduliuose? O gal tai tik tuščia puikybė, beprasmybė? „Mūsų savaitės“ pašnekovai išaiškino, kad tokiais klausimais čia giliai kapstyti net neverta, nes dažniausiai tokios nuotraukos – tik įamžintos mielos akimirkos.

 Birutė KURTINAITIENĖ (Marijampolė):

– Tokių nuotraukų, kuriose esu su įžymiais, žinomais įvairių sričių žmonėmis, turiu labai daug. Labai aktyviai dalyvauju įvairiuose renginiuose, kur fotografuoju, tad ir patenka tokių žmonių į mano kadrą. O mes, fotografai, paprastai liekame už kadro, bet man nesinori likti svarbių įvykių nuošalyje, tad būtinai įsiamžinu su tais dalyviais. Esu viešas asmuo – istorijos dalyvis, todėl tokios bendros nuotraukos – tiesiog įdomu! Tai – tik asmeninis mano archyvas. Neretai tokias nuotraukas po renginio išsiunčiu ir tiems įamžintiems žmonėms. Kai kurie padėkoja – tada žinau, kad ir jiems smagu. Visas savo darytas nuotraukas laikau savo kompiuterio atmintyje sutvarkytas pagal datas. Atskirų albumų, kuriuose būtų tik mano nuotraukos su įžymybėmis, tikrai nekuriu. Kol kas ir apie tokių fotografijų parodą visuomenei negalvoju, bet čia visai gera mintis! Manau, daug kam būtų įdomu pažiūrėti!

Violeta PRANCKEVIČIŪTĖ (Bagotosios k., Kazlų Rūdos sav.):

– Aš turiu tik vieną nuotrauką, kurioje nusifotografavusi su žinomu žmogumi – dainininku Linu Adomaičiu. Jis viešėjo mūsų – Bagotosios pagrindinėje – mokykloje per vieną jubiliejinį būrelio renginį. Prieš renginį neturėjau tikslo žūtbūt įsiamžinti, bet paskui panorau. Su drauge Deimante buvome pirmosios, o paskui jau beveik visi fotografavosi su svečiu. Bet plakato iš šios nuotraukos tikrai nedariau – turiu ją tik savo kompiuteryje! Nei giriuosi tuo, nei labai garbinu – tiesiog buvo tokia proga, ir mes jos nepraleidome. Ateityje su įžymiais žmonėmis, kurie man patinka, taip pat bandysiu nusifotografuoti, nes tai – malonus prisiminimas.

Artūras ŽEMAITAITIS (Vilkaviškis):

– Kartą tarnyboje taip išėjo, kad, pareklamuodami vieną būsimą TV laidą apie sunkų policijos darbą, mes, keli policijos pareigūnai, prie komisariato nusifotografavome su dainininke Liveta Kazlauskiene, dalyvavusia toje TV laidoje. Daugiau savo nuotraukų su „žvaigždėmis“ neturiu. Manau, kad kitiems tokios nuotraukos – pomėgis, gal net aistringas. O ką? Vieni kolekcionuoja pašto ženklus, kiti – autografus, nuotraukas, dar ką nors. Nesmerkiu žmonių dėl jų pomėgių, jeigu šie ir yra kitokie nei mano. Tai kiekvieno asmeninis reikalas. Gal ir aš nusifotografuočiau su, pavyzdžiui, garsiaisiais „Bitlais“ – bet tik tikraisiais! Ir su Arvydu Saboniu būtų įdomu pasilyginti ūgį bendroje nuotraukoje! Tik tokio – pasaulinio – lygio žmones laikau įžymybėmis, kurias būtų malonu pamatyti iš labai arti ir įsiamžinti. O dėl nuotraukų bėgioti paskui lietuviškas „žvaigždes“ – manau, nieko vertingo.

Jurgita ZUBRICKIENĖ (Marijampolė):

– Kadangi mūsų 11-metė dukra Augustė jau bene nuo 4 metukų yra popchoro „O lia lia“ dainininkė ir dažnai koncertuoja renginiuose, kur susitinka su daugybe per TV dažnai matomų scenos žmonių, todėl tokių nuotraukų mes turime labai daug – keliasdešimt. Dukrai tai įdomu – ji pati jų nori. Tokios nuotraukos yra tarp visų kitų – atskiro albumo nedarėme. Tad ir išskirtinis dėmesys tam neskiriamas. Manau, kad žinomas asmuo vaikams atrodo kaip sėkmingas žmogus. Vaikai jį vertina, siekia kažko panašaus – tai nėra blogai. Turbūt todėl ir tų bendrų nuotraukų nori. Tokios nuotraukos mums – tik dukros judraus ir įdomaus kasdienio gyvenimo įamžinimas.

Rita MENKEVIČIŪTĖ (Jungėnų k., Kalvarijos sav.):

– Neturiu nė vienos nuotraukos, kur pati būčiau su kokia nors įžymybe, nes man nėra tokio poreikio. Progų tikrai buvo, nes ir Jungėnuose, ir Kalvarijoje, kur mokausi gimnazijoje, vyksta renginių su tokiais žymiais žmonėmis. Turiu ne vieną draugę, kuriai tokios nuotraukos – malonus tikslas. Ypač anksčiau, žemesnėse klasėse. Matydavau, kaip mergaitės bėga per koncertus pas dainininkus – nuotraukos, autografo. Man pakakdavo ir pakanka tik paties koncerto. Bet nuotraukas „medžiojančiųjų“ tikrai nesmerkiu ir iš jų nesišaipau. Kiekvienam – savo. Aš didesnę prasmę įžvelgiu kitokiuose pomėgiuose.

Vaida BURBIENĖ (Marijampolė):

– Turiu keletą tokių nuotraukų. Su dainininku Andriumi Mamontovu, nes mano dukros labai prašė kartu nusifotografuoti, su dainininku Edmundu Kučinsku, nes draugė nusivedė, su Seimo nare Dalia Teišerskyte, muzikantu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru, kurie buvo atvykę į renginius Marijampolėje. Kadangi mažai tokių nuotraukų turiu, tai ir jokių išvadų nedarau svarstydama, kam to reikia. Tai – manau, tik malonu. Malonu matyti, girdėti, bendrauti ir po to – prisiminti. Tokiomis nuotraukomis nesigiriu viešai, jos man tikrai nėra jokia liga. Tai – tik sau. Va, ko gailiuosi, tai bendros nuotraukos su „Eurovizijos“ nugalėtoja Ruslana, kurią buvome sutikę Strasbūre. Aš tada nedrįsau prieiti ir paprašyti jos…

Ieva LAUKYTĖ

Asmeninių albumų nuotraukos.

Nr. 22 (26), 2013 m. birželio 1–7 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE