Pagrindinis > Naujienos > Skirtukas knygai

Skirtukas knygai

 

Sveiki, „Mūsų savaitės“ skaitytojai. Visai netikėtai, tvarkydama knygas, vienoje radau labai gražiai išdžiūvusių augalėlių. Tikrai gaila buvo juos išmesti, taigi sugalvojau, kur galiu juos panaudoti. Jie labai tiks gaminant skirtukus knygoms, o mėgstantiems skaityti skirtukai tikrai reikalingi.

 1. Skirtukui pagaminti reikės: storesnio kartono gabalėlių, senų suplyšusių knygų lapų, lipalo, žirklių, akvarelinių dažų, teptuko, džiovintų augalų, popierinės servetėlės, tekstilinės juostelės gabalėlio.
 2. Keletą senų knygų lapų nudažiau akvareliniais dažais, kad būtų spalvingiau. Galima ir nedažyti, tada skirtukas bus natūralesnių spalvų.
 3. Iš kartono gabalėlių išsikirpau norimos formos skirtukus. Formos gali būti labai įvairios, aš pagaminsiu dvi skirtingas. Skirtukų viršuje su skylmušiu padariau po skylutę juostelei įverti.
 4. Po vieną kiekvieno skirtuko pusę apklijavau jau išdžiūvusiais spalvotais knygų lapais. Prieš tai juos suplėšiau į smulkesnes detales ir klijuodama šiek tiek pamaišiau, išėjo tarsi mozaika.
 5. Kitas puses apklijavau nedažytais senų knygų lapais. Klijuojant šias puses lapų jau nesmulkinau.
 6. Kai ruošiniai šiek tiek padžiūvo, ant nespalvotų pusių išdėliojau džiovintus augalėlius. Augalėlių daug nereikia, nes skirtukas nėra didelis ir daug jų ten tiesiog netilps.
 7. Tada viską užklojau popierinės servetėlės sluoksniu. Labai svarbu atskirti tik vieną ploną servetėlės sluoksnį ir naudoti baltą, o ne spalvotą.
 8. Kitas žingsnis – sudėtingesnis. Reikia šiek tiek atskiestu lipalu gražiai sudrėkinti servetėlės sluoksnį, kad jis priklijuotų augalą prie pagrindo. Nereikėtų išsigąsti, jei šiek tiek susiraukšlėja – kai išdžius, jų nebus matyti.
 9. Kraštelius galima dar padekoruoti. Vieno skirtuko kraštelius apklijavau dažytų knygų lapų likučiais.
 10. Kito skirtuko kraštelius suantspaudavau su rožytės antspaudėliu, naudodama specialiai antspaudėliams skirtus dažus.
 11. Su tais pačiais dažais nudažiau abiejų skirtukų visus kraštus ir leidau jiems gerai išdžiūti.
 12. Kai skirtukai visiškai išdžiūvo ir išryškėjo augalėliai, beliko įverti pasirinktas tekstilines juosteles. Kad juostelės lengvai neišsinertų, užmezgiau nestiprų mazgelį. Taigi mano skirtukai pavyko labai mieli ir laukia pasirinktos skaityti knygos. Siūlau ir jums pasigaminti tokių skirtukų – ne tik kūrybingai praleisite popietę, bet ir knygą skaityti su savo rankų darbo skirtuku bus daug maloniau. Sėkmės!

Laura AUGUSTAITIENĖ

Autorės nuotraukos.

Nr. 16 (20), 2013 m. balandžio 20–26 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE