Pagrindinis > Regione > Kultūra > Ona Čirvinskienė: atradus kūrybos džiaugsmą

Ona Čirvinskienė: atradus kūrybos džiaugsmą

Ona Čirvinskienė.

Marijampolietė verslininkė Ona Čirvinskienė prieš keletą metų, kai sau netikėtai pakėlė nuo mokyklos laikų rašytus eilėraščius, iš naujo atrado kūrybos džiaugsmą. O dar smagiau, kad ne vienas jos eilėraštis yra virtęs daina. Kompozitorius Vidmantas Sakalauskas ne tik parašė muziką jos eilėms, bet ir išleido muzikos knygas su CD, kuriuose autoriaus įdainuotos dainos. Tokio pobūdžio knygose „Žydėjimas“, „Dainuok, širdie“, „Jovarai“ – ir O. Čirvinskienės eilės, virtusios dainomis.

O pačios O. Čirvinskienės, Onos Čirvinskienės mokymo centro įkūrėjos ir ilgametės vadovės, įvertintos reikšmingais apdovanojimais (ryškiausi iš jų – 2012 m. LR Seime įtektas Europinio lygio Edenauerio fondo apdovanojimas „Gausos žuvis“ už investiciją į žmogų, 2013 m. įteiktas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis už visuomeninę veiklą miesto bendruomenei), kūrybiniame bagaže – jau keturios autorinės knygos.

Knygoje „Mano svaja“ – tai nuo mokyklos laikų rašyti eilėraščiai, palinkėjimai, aforizmai, dainos. Tai autorės lyrinis nueito gyvenimo kelio apmąstymas, skaičiuojant širdies dūžius. Tai ir jaunystės svajos, įsiplieskę jausmai, tai ir nuostaba stebint kerintį gamtos pasaulį, tai ir jau subrendusio, daug patyrusio žmogaus įžvalgos, prasiveržiančios aforizmais.

Knygoje „Išsaugokime lietuviškas tradicijas“ O. Čirvinskienės kalba apie lietuviškų tradicijų išaugojimą bei puoselėjimą. Autorė, remdamasi savo gyvenimo kelio patirtimi, pasakoja, kaip buvo švenčiamos pagrindinės metų šventės jos vaikystės, jaunystės metu, kaip kito požiūris į vienokias ar kitokias apeigas. Ypač didelis dėmesys skiriamas vestuvių tradicijų aprašymui. O. Čirvinskienė parodo, jog laikas nors daug ką keičia (papročius, apeigas), esminius dalykus (tokias vertybes kaip šeima, meilė, dora) reikia išsaugoti nepakitusius.

Biografinė knyga  „Kaip aš tapau laiminga moterimi“– tai autorės išpažintis, teigianti, jog sėkmė neįmanoma be sunkaus darbo, nuolatinio tobulėjimo. „Svarbiausia – nebijoti kančios, vargo, didelio darbo, nes be to niekas neatsiranda, niekas nesukuriama“, – sako autorė, dabar save vadinanti laiminga moterimi, šią išmintį patvirtinusi savo patirtimi.

Knygoje „Aš atnešu jums ilgesį“ autorė į skaitytoją vėl prabyla eilėmis, dainomis. Kai kalba iki skausmo apnuoginta siela, kiekvienas žodis yra be galo tikras ir jis neša vienintelę žinią – meilę, nepripažįstančią laiko gniaužtų, pripildančią žmogaus gyvenimą begalinės prasmės. „Aš atnešu jums ilgesį“ – tai autorės lyrinis dienoraštis, kuriame patys tauriausi jausmai pasireiškia ir ilgesio motyvais, ir nostalgijos akimirkomis, ir tokiu dvasiniu pakylėjimu, koks tik įmanomas, kai žmogaus širdis yra sklidina meilės.

„Smagu, kad tavo žodis randa atgarsį kito žmogaus širdyje“, – sako autorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE