Pagrindinis > Dėmesio! > Oranžinė spalva Marijampolėje – pasipriešinimo smurtui prieš moteris simbolis

Oranžinė spalva Marijampolėje – pasipriešinimo smurtui prieš moteris simbolis

 

Nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 10 d. Lietuvoje, kaip visame pasaulyje, vyksta akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“. Jos tikslas – supažindinti visuomenę su įvairiomis smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, jo padariniais, teisinėmis pasekmėmis bei atsakomybe, su prevencinėmis priemonėmis prieš smurtą, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą ir t.t.

Kasmet šalies nevyriausybinės moterų organizacijos organizuoja 16 aktyvumo dienų renginius, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į opią problemą. Prieš keletą dešimtmečių Kanados sostinėje, Otavos universitete vienas studentas, neišlaikęs egzaminų, nušovė 16 kurso draugių. Pasipiktinę kiti studentai įkūrė Baltojo kaspino organizaciją. Nuo to laiko organizacijos veiklą palaiko daugiau kaip 100 pasaulio valstybių. Šis įvykis paskatino būtent šešiolika dienų aktyviai tęsti pasipriešinimo smurtui prieš moteris renginius.

Marijampolės apskrities moters veiklos centras kiekvienais metais taip pat organizuoja įvairias akcijas, kurių metu atkreipia dėmesį į visa dar dažną reiškinį – smurtą prieš moteris. Specialūs tentai su vaikų piešiniais tema „Ir vaikai prieš smurtą“ bus iškabinti viešose erdvėse. Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento iniciatyva administracijos pastatas J. Basanavičiaus aikštėje bus apšviestas oranžine spalva. Tokiu būdu savivaldybė solidarizuojasi su Jungtinių Tautų iškelta ta pačia kovos prieš moterų prievartą idėja ir kviečia susimąstyti apie visuomenės skaudulius. Administracijos pastato fojė demonstruojamos fotonuotraukos su garsių Lietuvos moterų veidais, nugrimuotais su „smurto žymėmis“, naudojantis tikromis teismo ekspertizių ir abdukcijų nuotraukomis. Visą laikotarpį iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos – bus organizuojami susitikimai su atskiromis bendruomenėmis, policijos, prokuratūros, teismo pareigūnais, vaikų teisių apsaugos specialistais, vyks konferencijos Prezidentūroje ir Seime. Gruodžio 3 d. J. Basanavičiaus aikštėje bus dalijamos skrajutės ir vyrams segami balti kaspinėliai kaip simbolis-asmeninis įsipareigojimas ne tik pačiam niekada nevartoti smurto prieš moteris, bet ir nesitaikstyti su smurtu, kovoti prieš bet kokį smurto atvejį.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE