Pagrindinis > Naujienos > Organų donorus marijampoliečiai pagerbė žvakių liepsnelėmis ir balionais

Organų donorus marijampoliečiai pagerbė žvakių liepsnelėmis ir balionais

Atsiliepdami į Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyvą, spalio 20-ąją marijampoliečiai degančių žvakelių akcija „Dovanokime viltį gyventi“ Vytauto Didžiojo parke pagerbė visų Lietuvos transplantacijos istorijoje buvusių donorų atminimą. Įvairiuose šalies kampeliuose akcijos metu buvo uždegta 1521 žvakelė – tiek būta donorų, kurie po mirties padėjo išgelbėti gyvybę ir sveikatą sunkiems ligoniams. Didžioji dalis akcijos Marijampolės mieste dalyvių buvo asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus nariai, kurie patys susidūrė su organų donoryste ir turi asmeninę istoriją. Kaip pasakojo organizacijos projektų vadovė Ilona Masaitienė, tarp narių yra 23 žmonės, kuriems transplantuotas vienas ar kitas donoro organas – daugiausia inkstai, du gyvena su donoro širdimi, yra su persodintomis akių ragenomis, kepenimis.

Simbolinėje akcijoje dalyvavo ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, kuris pats yra daugkartinis kraujo donoras ir nesvyruodamas palaiko organų donorystės idėją. Kaip pats teigė, donoro kortelę įsigijo prieš kelerius metus, šį jo apsisprendimą žino visa šeima. „Pasakiau, kad sapnuosiuosi, jei pasielgsite kitaip”, – pusiau juokais, pusiau rimtai pasakojo mero pavaduotojas. Juk vienas donoras gali išgelbėti net septynias gyvybes, o po mirties organų nereikia. Marijampoliečiai parke ne tik uždegė 130 žvakučių, kurias perdavė organizatoriai, bet ir į orą paleido raudonus balionus.

Kaip žinia, spalis – organų donorystės mėnuo. Kasmet antrąjį spalio šeštadienį (šiemet tai buvo spalio 14-oji) minima Europos ir Pasaulio organų donorystės diena. Jos metu siekiama šviesti visuomenę, suteikti kuo daugiau žinių apie organų donorystę, nes vis dar gyvuoja mitai, keliantys baimę ir nepasitikėjimą. Kiekvienas suaugęs žmogus gali savarankiškai išreikšti sutikimą internetu arba pas savo šeimos gydytoją.

Marijampolėje prie akcijos rengimo prisidėjo Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamentas ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Viešųjų ryšių tarnyba

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE