Pagrindinis > Naujienos > Pabūti nors dieną socialiniu darbuotoju

Pabūti nors dieną socialiniu darbuotoju

 

Rugsėjo 27-oji mūsų šalyje yra paskelbta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Ta proga Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija inicijavo akciją – pakvietė savivaldybių merus, kitus politikus padirbėti rugsėjo 21–25 dienomis kasdienį socialinių darbuotojų darbą įstaigose, seniūnijose, apsilankyti nevyriausybinėse organizacijose. Šį kvietimą išgirdo Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys ir jo komanda. Nors vieną dieną, o tai buvo rugsėjo 21-oji, jie įsijautė į socialinio darbuotojo „kailį“ – bendravo su pagalbos reikalaujančiais žmonėmis, maitino ir prižiūrėjo juos.

Nors savivaldybės merui, dirbančiam šiose pareigoje penkioliktus metus, tikrai gerai pažįstamos savivaldybės gyventojų aktualijos, rugsėjo 21-osios pietų pertrauką jis praleido Marijampolės specialiuosiuose globos namuose. Čia sužaidė su namų gyventojais ne vieną šaškių partiją, pabendravo, paskanavo pietų patiekalų ir turėjo progą iš arčiau susipažinti su namų globotinių kasdienybe, rūpesčiais. Globos namuose teikiama ilgalaikė ir trumpalaikė socialinė globa – kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba. Pirmumo teisę čia apsigyventi turi Lietuvos vyskupijų senyvo amžiaus ir neįgalūs dvasininkai bei pasauliečiai bažnyčios darbuotojai.

Mero pavaduotoja Irena Lunskienė, pagalbon pasitelkusi jaunesnįjį kolegą tarybos narį Darių Kemeraitį, tą pačią dieną Kartų namuose maišė rudeniu kvepiantį obuolių pyragą. Tiesa, pripjaustyti obuolių suskubo ir patys namų gyventojai senjorai. Kartų namai yra Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinys, kuriame teikiamos ilgalaikės globos paslaugos Marijampolės savivaldybės teritorijoje gyvenantiems žmonės (15 vietų), ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos paslaugos keliolikai savivaldybės vaikų, kurie yra patekę į krizinę situaciją, dėl psichologinio, seksualinio ar fizinio smurto ir likę be tėvų globos. Tuo metu, kai suaugusieji triūsė prie pyrago, su mažaisiais bendravo Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė.

Kuo gyvena kito Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinio lankytojai, domėjosi Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimų, dienos užimtumo padalinyje šiuo metu yra 28 sveikųjų dėmesio ir pagalbos reikalaujantys jauni žmonės. Dienos metu, kai jų tėvai dirba, socialiniai darbuotojai lavina jaunuolių gebėjimus, rūpinasi kitais jų poreikiais. Seimo nariui A. Mitrulevičiui taip pat teko ir piešti, ir sukalti paveikslo rėmelį, ir įrašyti palinkėjimą į svečių knygą, o svarbiausia, atsakyti į šimtus aplankytųjų klausimų.

Galbūt sunkesnė dalia tą dieną teko Savivaldybės tarybos nariui Alvydui Kirkliauskui. Jo aplankyti Šv. Vincento globos namų gyventojai prikaustyti senatvės ir ligų prie lovos, tik vienas kitas iš jų gali laisvai judėti, užsiimti rankdarbiais. Buvusiam sunkiasvorių sporto atstovui, galiūnų turnyrų organizatoriui nebuvo labai sudėtinga pakelti lovos galvūgalį, paruošti ligonį valgyti pietus, mat buvo pats pietų metas. Tarybos narys, padedamas darbuotojų, paserviravo patiekalus ir kiekvienam namų gyventojui patiekė.

Tikėtina, ši diena buvo ypatinga ir namų gyventojams, ir politikams, kurie turėjo progą geriau suprasti socialinio darbuotojo veiklos specifiką.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE