Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pagerbta iškili kraštotyrininkė

Pagerbta iškili kraštotyrininkė

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse Paežerių dvare su garbingu 90-čiu pasveikinta kraštotyrininkė Danutė Ardzijauskaitė. Jai dirbant  Vilkaviškio krašto muziejuje,  jos rūpesčiu buvo parengtas ir išleistas “Vilkaviškio krašto 1918-1923 metų Lietuvos savanorių vardynas”. Lankydama archyvus, savanorių artimuosius, karių amžino poilsio vietas darbščioji muziejininkė surinko per 1000 kukliųjų didvyrių vardų. Bendradarbiaudama su savanorių istorijomis besidominčiu  žurnalistu Viliumi Kavaliausku, padėjo išleisti ir leidinį apie vilkaviškiečius Vyties ordino kavalierius “100 Vilkaviškio krašto Vyties ordino kavalierių”. Jos surinktais duomenimis naudojosi ir Vilkaviškio rajono seniūnijos, atminimo lentose  įamžinusios savojo krašto Lietuvos gynėjus.

Istorikas, buvęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius  Antanas Žilinskas savo mintimis vakaro dalyvius nukėlė  į kovų už laisvę laikus, kai 1919 metais kūrėsi Lietuvos kariuomenė, o Vilkaviškio krašto savanoriai pirmieji dalyvavo ir savo gyvybes paaukojo mūšiuose su bolševikais, bermontininkais, lenkų legionais.        

Vilkaviškio krašto savanorių vardyno sudarytoją  su gražiu jubiliejumi sveikino buvę bendradarbiai,  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas dr. Raimundas Kaminskas, Vilkaviškio šauliai, kariai savanoriai.  Vilkaviškio muzikos mokyklos auklėtinės  Lietuvos kariuomenės šventės dalyvius apdovanojo muzikiniais kūriniais, jautriomis dainomis.

Kęstučio Inkratos nuotraukose –  Lietuvos kariuomenės minėjimo akimirkos Paežerių dvare, pagerbiant savanorių vardyno sudarytoją   Danutę Ardzijauskaitę.   

    

                                           

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE