Pagrindinis > Naujienos > Palydėjo 2023-sius metus

Palydėjo 2023-sius metus

Prieš bemaž trejus metus įkurtos Asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ nariai, lapkričio 28 dienos pavakarę rinkosi į Marijampolės kultūros centrą, kur padėkos vakaronės metu apžvelgė nuveiktus darbus ir palydėjo 2023 metus. Tradiciniu tapusiame Sūduvos krašto sporto veteranų renginyje, taip pat apsilankė Marijampolės savivaldybės vadovai, Tarybos nariai. Jie neformalioje aplinkoje bendravo su žmonėmis dar visai netolimoje praeityje savo sportiniais laimėjimais, garsinusiais šį Lietuvos regioną ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

Į sporto veteranus linkėdami geros sveikatos bei sėkmės asmeniniame gyvenime, prasmingų darbų asociacijos veikloje kreipėsi Marijampolės vicemeras A. Visockis, savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis, Asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ prezidentas D. Kemeraitis. Vakaronės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti asociacijos nariai, 2023 metais šios organizacijos naudai nuveikę daugiausiai gerų darbų. O kad vakaronės dalyviai nenuobodžiautų, renginio vedantysis Marijampolės savivaldybės tarybos narys Ričardas Bagdanavičius surengė susirinkusiems protmūšio viktoriną, muzikiniu vakaro fonu pasirūpino Albino Venslovos vadovaujamos kantri muzikos kapelos „Jovarai“ muzikantai. Tad metų palydėtuvės buvo tikrai nenuobodžios, nuotaikingos, kupinos nuoširdžios bendrystės.

Asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ viceprezidentas Gintautas Žibūda šių eilučių autoriui papasakojo, kad per beveik trejus metus į asociaciją įstojo 89 mūsų krašto sporto veteranai ir narių skaičius kasmet po truputį auga. Asociacijos nariais tapo savo sportinėje karjeroje daug pasiekę žmonės, tokie kaip Kęstutis Bagdanavičius, teisėjavęs boksininkams dviejose pasaulio olimpinėse žaidynėse, Lietuvos nusipelnę treneriai Alvydas Kirkliauskas, Stasys Žaliabarštis, Elvyra Šablinskienė, daug mūsų krašto sportui davusieji Viktoras Šabonas, Algimantas Gabrys, Gintautas Janušauskas, Gintautas Žimaila, Gintautas Statkevičius, Viktoras Grinevičius. Šį sąrašą galima būtų dar ilgai tęsti, nes dauguma mūsų asociacijos narių jaunystėje yra daug nuveikę garsinant Marijampolę įvairių sporto šakų varžybose. Be abejo, dėl įvairių aplinkybių ne visi asociacijos nariai vienodai aktyvūs, bet dauguma jų nuolat dalyvauja rengiamuose sąskrydžiuose, ekskursijose, lankosi kitų miestų sporto šlovės muziejuose, taip pat palaiko mūsų „Sūduvos“ futbolo bei krepšinio klubo „Mantinga“ žaidėjus susitikimų su varžovais metu. Neseniai būrys asociacijos narių vyko žiūrėti Lietuvos ir Bulgarijos futbolo rinktinių dvikovos Kauno Dariaus ir Girėno vardo stadione.

„Pastaruoju laikotarpiu mes daug dėmesio skiriame Marijampolės sporto istorijos muziejaus, Gamyklų gatvėje pirmuoju numeriu pažymėtame pastate stendų apipavidalinimo, reikiamų eksponatų surinkimo reikalams. Mat prieš kelis metus užgimus šiai idėjai, jai pritariančių buvo daug, tačiau laikas įrodė, jog kalbos viena, o darbas visiškai kita. Patalpos užimančios apie 90 kv. metrų plotą jau suremontuotos, yra dalis reikiamų baldų, deja, dar labai trūksta eksponatų. Šiai dienai turime jų atspindinčių gal tik 10 ar 12 sporto šakų istoriją. Mes juk nenusaviname nei prizų, nei medalių, nei taurių, nei nuotraukų, tik prašome visa tai išnuomoti, kad visuomenei, o ypač jaunuomenei šis istorinę vertę turįs turtas taptų prieinamu. Beje, nuotraukas perfotografuojame ir grąžiname. Bėda ta, jog buvę sportininkai nelabai linkę mums padėti ir pasidalinti su visuomene įvairaus lygio sportinėse varžybose iškovotais apdovanojimais. Tad vis dar tikimės supratimo ir paramos iš mūsų sporto veteranų, kad pagaliau galėtume pabaigti muziejaus stendų formavimą, o muziejus atvertų duris lankytojams“ – pastebėjo pašnekovas.

Pasak G. Žibūdos, sporto veteranai dar ir šiandien aktyviai dalyvauja varžybose, taip pat sportiniuose renginiuose. Jis minėjo plaukiko V. Krasausko, lengvaatlečių A. Zenkevičiaus, G. Šlekio, moterų futbolo žaidėjų R. Kartavičienės, D. Djačkovos, sunkiaatlečių  T. Miežlaiškio, M. Čemerkos, V. Šabono, E. Bendoraičio oreivio R. Kostiuškevičiaus, aeroklubo vadovo A. Danilaičio, futbolininko R.Kukio, A. Gabrio bei kitų pavardes. Daug laiko asociacijos veiklai plėtoti skiria sunkiosios atletikos treneris, savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas ir savivaldybės tarybos narys Albinas Mitrulevičius. A. Kirkliauskas organizuoja sunkiaatlečių varžybas praeityje žymiems Sūduvos sportininkams atminti, antai gruodžio 9 dieną bus surengtos sunkiosios atletikos varžybos treneriui Juozui Kavaliauskui atminti.

Autoriaus nuotraukose – akimirkos iš šventinio Asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ vakaro.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE