Pagrindinis > Naujienos > Paminėta gedulo ir vilties diena: atmintis gyva

Paminėta gedulo ir vilties diena: atmintis gyva

🇱🇹Birželio 14-ąją Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuva, paminėta Gedulo ir vilties diena, kuri skirta prisiminti ir pagerbti tuos, iš kurių buvo atimta, kas žmogui brangiausia – laisvė ir Tėvynė.

🇱🇹Šią atmintiną, prieš 79-erius metus vykusius skaudžius tremties istorijos įvykius menančią, dieną renginiai prasidėjo malda šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Mišiose giedojo Kultūros centro kamerinis choras ,,Suvalkija’’.

🇱🇹Po mišių vyko renginys prie paminklo Tremčiai atminti, Marijampolės istorinės atminties vietoje prie geležinkelio stoties
Atminties minėjime dalyvavo Savivaldybės meras Povilas Isoda, LR Seimo narys
Dainius Gaižauskas, Tarybos narai, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai ir jaunieji šauliai, tremtį menantys marijampoliečiai ir negrįžusiųjų artimieji.

🇱🇹Susirinkusieji prisijungė prie Visuotinės tylos minutės, kurioje jau ketvirtus metus žmonės visoje Lietuvoje sustoja tyloje, kad pagerbtų nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Skambant Kultūros centro modernaus folkloro grupės ,,Balti vėjai’’ atliekamoms dainoms padėtos gėles ir uždegtos žvakės negrįžusiems atminti.

⚜️Marijampoliečiai prie šio paminklo kiekvieną birželio 14-ąją renkasi nuo 1996-ųjų, kai iš lauko akmenų buvo pastatytas paminklas kovojusiems už Lietuvos laisvę, žuvusiems, nukankintiems ir mirusiems atminti. Šalia pastatytas ir krovininio traukinio vagonas, tapęs Lietuvai juodų dienų simboliu. Iš Marijampolės apylinkių į Sibirą, atokiausius Sovietų Sąjungos kampelius buvo išvežta virš 4500 žmonių.

⚜️Birželio 12 d. Kultūros centre primenant trėmimus ir sąlygas, kurias lietuviai turėjo iškęsti, atidaryta grafikos paroda ,,Ledo vaikystė prie Laptevų’’
⚜️Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus parengtoje parodoje pristatomi 1941 m. birželio 14 d. tremtinio marijampoliečio Gintauto Martynaičio grafikos darbai iš ciklo „Ledo vaikystės prisiminimai“.

⚜️Kruopštūs darbai tarsi dokumentinis filmas nukelia į anuomet vaiko akimis regėtas, girdėtas ir patirtas situacijas. Piešinius sustiprina tremtinės Dalios Grinkevičiūtės pasakojimo citatos iš 1988 m. išleistos knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros“.

🔔Kultūros centre paroda bus eksponuojama iki birželio 18 d,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE