Pagrindinis > Naujienos > Parašiutų sporto čempionatas: marijampoliečių pergalės, o tarp dalyvių – aviacijos legenda iš JAV

Parašiutų sporto čempionatas: marijampoliečių pergalės, o tarp dalyvių – aviacijos legenda iš JAV

Tris dienas (liepos 23–25 d.) Sasnavos aerodrome (Kuzų k., Marijampolės sav.) plevėsavo trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir JAV – valstybinės vėliavos, tris dienas čia vyko XXXI-asis atviras Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas, kurį tradiciškai organizavo Marijampolės aeroklubas. Čempionate dalyvavo 24 geriausi trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir JAV –  parašiutininkai (22 vyrai ir 2 moterys). Užsitęsęs karantinas, įtempta politinė situacija lėmė, jog didelė dalis sportininkų iš kitų šalių į šias varžybas atvykti tiesiog negalėjo.

Tarptautinių varžybų atidarymo proga sportininkus sveikino ir sėkmės linkėjo Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Lietuvos aeroklubo prezidentė Eglė Paužuolienė, nacionalinės kategorijos teisėja Nina Danilaitienė, vadovavusi čempionato teisėjų kolegijai ir, žinoma, Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis.

Be tradicinio tarptautinio Lietuvos atviro parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato, buvo organizuota irgi tradicinė Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinio ir individualaus tikslaus nusileidimo įskaita.

Tokio pobūdžio rungtynių tikslas – ne tik nustatyti nugalėtojus komandinio bei individualaus tikslaus nusileidimo rungtyse (ką tai reiškia, paaiškinimas labai paprastas: parašiutininkai, iššokę iš lėktuvo, pakilusio nuo žemės mažiausiai 1000 metrų, turi koja paliesti vos 2 cm skersmens esantį ratą, taigi čia geresnis rezultatas – mažesnis atstumas, arba – nulis ir kuo didesnis artėjimas prie nulio), bet ir populiarinti bei vystyti parašiutų sportą Lietuvoje ir už jos ribų, siekti varžybų dalyvių pasidalinimo patirtimi ir informacija.

Lietuvos atviro parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato individualioje įskaitoje tikslaus nusileidimo rungtyje visas prizines vietas pelnė Marijampolės I komandos sportininkai. Pirmąją vietą iškovojo absoliutus praėjusių metų čempionas Edgaras Danilaitis, II -ąją vietą užėmė Juozas Krikščiūnas, III-ąją vietą – Gediminas Jankauskas. Lygiai taip pat rezultatai buvo išdėlioti ir Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) individualaus tikslaus nusileidimo įskaitoje: I vieta – E. Danilaitis, II vieta – J. Krikščiūnas, III vieta – G. Jankauskas.

Ir Lietuvos atviro parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato, ir Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinėje įskaitoje triumfavo Marijampolės I komanda (Edgaras Danilaitis, Juozas Krikščiūnas, Gediminas Jankauskas, Deividas Raguckas), II vietą laimėjo Marijampolės II komanda (Romas Šmigelskis, Lukas Kučinskas, Šarūnas Šulčius, Mantas Barzdaitis), III vietą – Marijampolės III komanda (Jaunius Plikaitis, Kęstutis Mačiulis, Justinas Žotkevičius, Mindaugas Gaisrys).

Kaip minėta, varžybose šįkart dalyvavo tik dvi moterys: Marijampolės aeroklubo sportininkė Rita Augustaitytė ir viešnia iš JAV Cheryl Stearns, pelnytai vadinama gyva aviacijos legenda. 66 m. amžiaus moteris – ne tik milžinišką patirtį turinti parašiutininkė (jos įskaitoje – per 21000 šuolių parašiutu), daugelio tokio pobūdžio varžybų nugalėtoja, prizininkė, netgi rekordininkė: per parą yra atlikusi per 300 tikslaus nusileidimo šuolių! Ch. Stearns – taip pat ir plačiai žinoma lakūnė, pilotavusi pačius įvairiausius orlaivius, o jos skraidymo bagažas irgi stulbinamas –  net 26000 valandų ore! Viešnia iš JAV, pirmą kartą lankiusis Lietuvoje, liko sužavėta mūsų kraštu, Marijampolės aeroklubu, varžybų organizavimu, nors savo pasirodymą čempionate vertino itin kritiškai – esą dvejus metus beveik nebuvo šokinėjusi, ir tai atsiliepė rezultatams. Ch. Stearns užtikrino, jog ir kitais metais ji atvyksianti vėl dalyvauti čia varžybose.  

Autorės nuotraukos.

IMG_1055
IMG_1055
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE