Pagrindinis > Dėmesio! > Paskaitų ciklas „XIX a. pab. – XX a. pr. Lietuvos ir Lenkijos visuomeninis, kultūrinis kontekstas“

Paskaitų ciklas „XIX a. pab. – XX a. pr. Lietuvos ir Lenkijos visuomeninis, kultūrinis kontekstas“

Rugsėjo 20 d. 15.00 val. Bulotų namuose (Vaičaičio g. 16, Marijampolė) vyks pirmasis paskaitų ciklo „XIX a. pab. – XX a. pr. Lietuvos ir Lenkijos visuomeninis, kultūrinis kontekstas“ renginys.

Renginio metu bus pristatomos žymios lietuvių ir lenkų rašytojos Žemaitė bei Maria Konopnicka. Pirmąją paskaitą „Lenkų literatūros įtaka rašytojai Žemaitei“ skaitys Valė Klesevičienė (Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus). Antrąją paskaitą „Marija Konopnicka. Moteris, priėmusi drąsius sprendimus“ skaitys Magdalena Wołowska-Rusińska (Marijos Konopnickos muziejus, Lenkija).

Pranešimuose atsiskleis ne tik rašytojų kūrybos, bet ir gyvenimo sąsajos, drąsūs sprendimai, nulėmę abiejų šalių literatūrinio bei visuomeninio gyvenimo pokyčius.

Renginio vieta: Bulotų namai (Vaičaičio g. 16, Marijampolė).
Bus įleidžiami tik galimybių pasą ar kitą vakcinaciją, persirgimą, atliktus tyrimus įrodantį dokumentą pateikę dalyviai. Būtina išankstinė registracija tel. 8 343 54575 arba el. paštu markrmuziejus@gmail.com.

Renginį organizuoja Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus. Paskaitos rengiamos įgyvendinant projektą: „Jungties forma: Dailė ir Literatūra“, finansuojamą INTERREG V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos ir Marijampolės savivaldybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE